Abdullah Avcı: Trabzonspor vazgeçmez

Posted by

2-0 geri düştükleri maçı 3-2 kazanan Trabzonspor’da teknik yönetici Abdullah Avcı, ağır maç trafiğine dikkat çekti.

“48. gün 12. resmi maç. Şampiyonlar Ligi, Avrupa Ligi” diyerek kelamlarına başlayan Avcı şöyle konuştu:

“Bugün birinci kez gündüz oynuyoruz. Oyuncuların toparlanması 72 saat bile olmadı. Ona karşın, biz bu vakte kadar şunun çalışmasını yaptık. Geçişten gol yiyen bir ekiptik. Evvel Ferençvaroş sonra Adana Demirspor maçı. Bugün duruş yanlışları var. Lakin ondan sonra 45. dakikaya kadar oyundan kopmadan devam ettiler ve 2-2’yi yakaladılar. Rakibe geçiş vermedik. İkinci yarıda oyunun daha erken çözülmesi gerektiğini düşünüyorduk. 65’e kadar oyuna giremedik. Top kayıpları oldu. Ondan sonra atılımlar yaptık. Taraftarlarlar da devreye girdi. Onların devreye girmesiyle birlikte oyuncular vites yükseltti. Ayaklarına kramplar girmesine karşın kazanmak için son ana kadar çalıştılar. O beni çok keyifli ediyor. Dürüst samimi bir formda çalışıyorsan, oyunun hoşluğu de bu. Son dakikada bu fırsatı bize veriyor. Size hak ettiğinizi veriyor. Antep üzere bir ekibe karşı son dakikada maçı 3-2 kazanmak kıymetli.”

Takım içerisindeki atmosferle ilgili olarak ise Avcı, “İçeride pırıl pırıl bir oyuncu kümesi var. Bir küme gücü var. Herkes çok katkı sağlıyor. Bu orta bize mükemmel gelecek. Geçiş periyodu. Oynayan oyuncular, sakatlıklar, yeni gelenler. Tekrar Avrupa Ligi başlayacak. Ortaya girerken bu türlü bir geri dönüşten gelip maçı almak büyük grup olmak bu türlü bir şey. Trabzonspor’un DNA’sında bu var. Trabzonspor’un her gün işi daha da zorlaşacaktır. Trabzonspor geçen yılın şampiyonu. Uzak orta şampiyonudur. Rakipler daha fazla konsantre olacaklardır. Daha fazla isteyeceklerdir. Ama bizim daha gerçek oyunlar, daha fazla istek, daha fazla sürat, daha fazla aile… Zati düzgün bir aileyiz. Sonuçlar da bunu hızlandıracak diye düşünüyorum” sözlerini kullandı. 

Geçen sene de Kayserispor maçında geriden gelerek kazandıklarının hatırlatılması üzerine Avcı, “Ben ve grubum oyuncularla birebir ileşitim yapan ve kuran bir takımız. Sonuçta ortak noktamız Trabzonspor. Ortak noktamız daha uygununu yapabilmek. Yalnızca oyunu değil hayatı, ideolojiyi, aileyi, çocukları her şeyi konuşabiliyoruz. Oyuncu kümesiyle çok samimi bir bağımız var. Bu oyuncu kümesi vazgeçmiyor. Trabzonspor aslında vazgeçmeyecek. Oyuncu kümesi da vazgeçmeyecek. Her kulvarda her şeyin içinde olmak istiyoruz. Ortaya girerken bu türlü bir şeye gereksinimimiz vardı. Bence şahane oldu. Biraz uzak ve taze kalmak kıymetli. Zira günleri karıştırdık. Bugün kalkıyorum hangi gündü, hangi maç vardı üzere gibi durumlar oluşuyor. Biraz dinlenmeye muhtaçlığımız var” açıklamalarını yaptı. 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.