AKP’li vekil Orhan Atalay küme toplantısında Erdoğan’ı dinlemek yerine CHP’li belediyenin açılışına katıldı

Posted by

CHP’li Ardahan Belediyesi Ardahan’ın Kura Irmağı kıyısında kurulan ormana merhum siyasetçi Sırrı Atalay’ın ismini verdi.

Sırrı Atalay Hatıra Ormanı’nın açılışına Ardahan Belediyre Lideri Faruk Demir’in yanı sıra Ardahan Valisi Hüseyin Öner, Erzurum Bölge Müdürü Oktay Ayatay, Ardahan AKP Vilayet Lideri Kaan Koç katıldı.

OdaTV’nin haberine nazaran, AKP Ardahan Milletvekili Orhan Atalay da dedesi Sırrı Atalay da partisinin küme toplantısına katılmak yerine dedesi Sırrı Atalay’ın isminin verildiği ormanın açılışına katıldı.

CHP’Lİ BELEDİYEYE ÖVGÜLER DİZDİ

Lider Faruk Demir’e teşekkür eden Orhan Atalay, “Belediye liderimize özel bir teşekkür de bulunmak istiyorum bu bir ahde vefadır. Merhum Sırrı Atalay akrabam olmasaydı tahminen bugüne kadar isminin yaşatılması için teşebbüslerde bulunurdum fakat insanların bunu öbür yerlere çekeceğini bildiğinden geri durdum. Türk siyasi tarihinde yeri büyük olan sırrı Atalay’ın isminin Kura Irmağı kıyısında bu türlü hoş bir ormana verilmesinden ötürü belediye lideri Sayın Faruk Demir beyefendiye bilhassa tekrar teşekkür ediyorum. Şairin dediği üzere ‘Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, toprak uğurunda ölen varsa vatandır’ bu minvalde baktığımızda Ardahan bir vatandır. Ardahan’ın nüfusu az, hacmi küçük olabilir lakin bununla zıt orantılı olarak tarihi son derece şanlıdır” dedi.

Ardahan’ın tarih boyunca işgalci güçlere savaştığını tabir eden Orhan Atalay “80 öncesi sağ sol çatışmalarında, 80 sonrası PKK’nın yırtıcı akınlarında çok ziyan görmüştür, bizim bundan sonra siyasi çatışmalarla kaybedecek vaktimiz yok. El ele vererek kentimizi çağdaş kentler ortasına tanışmamız lazımdır. Her vakit söylemişimdir İlimiz için ne yapabiliriz daima birlikte bu bahiste yardımlaşmak, dayanışmak ve de birbirimize omuz vererek bir olmamız gerekiyor bu bizim ahlaki görevimizdir” diye konuştu.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.