Apple AR Glass fiyatı netleşiyor! Beklenenden daha ucuz

Posted by

Apple’ı diğer markalardan ayıran en önemli özelliği, girdiği pazarda kaliteyi ve müşteri talebini belirgin bir şekilde arttırabiliyor olması. Bunu daha önce akıllı telefondan tablete, kablosuz kulaklıktan bilgisayara kadar hemen her alanda gösteren marka, şimdi benzer bir başarıya AR/VR cihazlarında ulaşmak istiyor.

Bugüne kadar Apple’ın yeni gerçekliği arttırılmış gözlüğü veya sanal gerçeklik gözlüğü hakkında herhangi bir açıklama yaptığı görülmüş şey değil. Bu nedenle bilgilerimizin çoğunu duyumlara dayandırıyoruz. Tıpkı birazdan sizlerle paylaşacağımız yeni bilgilerde olduğu gibi.

Amerikalı teknoloji devinin uzun bir süredir ilk AR/VR cihazları üzerinde çalıştığı bilinen bir durum. Bununla birlikte bilmediğimiz şey ise bu cihazların ne zaman satışa sunulacağı ve fiyatının ne kadar olacağıydı. Ancak artık bu iki bilgiyi de öğrenmiş olabiliriz.

Apple AR Glass fiyatı netleşiyor! Beklenenden daha ucuz

Ünlü duyumcu Ming-Chi Kuo tarafından yapılan paylaşıma göre, Apple’ın yeni gözlüğü teknoloji dünyasında bir devrim niteliğinde olacak ve yeni cihaz rüştünü 2023 yılının Ocak ayından itibaren ispatlayabilecek.

Öte yandan Ming-Chi Kuo’nun bilgi verdiği tek konu çıkış tarihi değil. Kuo’ya göre Apple AR/VR cihazı 2.000 dolar ile 2.500 dolar arasında bir fiyata satılacak. Bu bizi bir kenara bıraktığımız zaman Amerikalı kullanıcılar için de Avrupalı kullanıcılar için de bir hayli yüksek. Bu sebeple Ming-Chi KUO tarafından verilen fiyat bilgisinin yanlış olmasının umut etmekten başka çaremiz yok.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.