Babasının mezarının demirleri çalındı: ‘Hırsızların acılarımız üzerinde tepinmesine devlet müsaade vermemeli’

Posted by

Antalya’da 7 yıl evvel kaybettiği babası Özdemir Kırdı için üzeri mermer kaplı, etrafı demir çerçeveyle kapalı mezar yaptıran Hasret Zeybek, demirleri söküp mermerleri kıran hırsızlara ağlayarak reaksiyon gösterdi.

Babasının mezarının başında, “Kusura bakma baba, mezarına sahip çıkamadım” diyerek göz yaşı döken Zeybek, “Hırsızların acılarımız üzerinde tepinmesine devlet müsaade vermemeli” diye konuştu.

ÖLÜLERİMİZİN HÜRMET GÖRMESİNİ İSTİYORUZ”

Zeybek, mezarın etrafında demirler olduğunu belirterek, “Bayram arifesinde ziyarete geldiğimde demirlerin çalındığını, mezarın dört bir yanındaki mermere demirleri çıkarmak için ziyan verildiğini gördük. Güvenliğe bildirdik. ‘188’i arayın’ dediler. Arazinin geniş olduğunu, güvenlik zafiyeti yaşadıklarını söylediler. Hırsızlardan mustarip olduklarını, sorumluluk kabul etmediklerini ilettiler. Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü’nü aradım. Oradan da birebir yanıtı aldım. CİMER’e şikayette bulundum. Bir polis arkadaş geldi, mezara baktı, araştırmasına devam edeceğini söyledi. Sorumluların ziyanı karşılamasını bekliyorum. Burada güvenliği sağlayamadıkları için ben ziyana uğradım, babamın mezarı ziyan gördü. Annem bu mezarı 100 lira 100 lira biriktirerek yaptırdı. Biz ölülerimizin burada hürmet görmesini istiyoruz” tabirini kullandı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi ise hususla ilgili yalnızca Uncalı Mezarlığı’nda değil, Kurşunlu ve Andızlı mezarlıklarında da tekraren demirlerin sökülerek çalındığını, hırsızlıkların önüne geçemediklerini aktararak, mezarlıkların yüzölçümü olarak çok büyük yerler olduğunu ve denetim altında tutmanın zorlaştığını kaydetti.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.