Bağcılar’da meyyit bulunan genç bayanın ailesi isyan etti

Posted by

İstanbul’un Bağcılar ilçesi Mahmutbey Mahallesi’ndeki ağaçlık alanda salı günü akşam saat 19.00 sıralarında 29 yaşındaki Pınar Damar’ın cansız vücudu bulundu.

Genç bayanın cenazesi, Küçükçekmece Gasilhanesi’nden babası tarafından teslim alındı.

“Bu canilerin idam edilmesi için kanun çıkartılsın”

Acılı baba, bayan cinayetlerinin son bulması için davette burada bulundu.

DHA’ya konuşan baba Mustafa Damar, “Bu canileri ortadan kaldırın. Bu katiller art kapıdan girip ön kapıdan çıkıyorlar. Bu canilerin idam edilmesi için kanun çıkartılsın. İdamı bütün halk istiyor. Ben iki gündür buradayım, çok fazla bayan cenazesi geldi buraya.” dedi.

“Eğer devlet onun cezasını vermezse, biz kendimiz veririz”

Bayramı kızıyla birlikte Antalya’da geçirdiğini belirten Damar, “Hiçbir sorunu yoktu. Şüphelendiğimiz kimse yok. Kardeşimin damadı için konuşulanlar, sav araştırıyorlar. Bu olayın peşini bırakmayacağız. Basın ve devletle birlikte, bu işin peşini bırakmayacağız. Şayet devlet onun cezasını vermezse, idam ettirmiyorsa, biz kendimiz cezasını veririz. Halka da sesleniyorum, bu canileri ortadan kaldırın.” diye konuştu.

“Polis teşkilatına güveniyoruz”

Eniştesi Serdar Taşdemir ise Pınar’la en son geçtiğimiz pazar günü ailece görüştüklerini belirterek, “Antalya’dan tatilden geldi. Beni aradı ve yanına gittik, bana ve yeğenlerine ikram almıştı. Pazartesi günü 21.45’te WhatsApp’tan komik bir görüntü gönderdim. Görmüş lakin karşılık vermemiş. Muhtemelen daha sonra telefonu kapandı. Sonraki gün eşim aradı, Pınar’ın kaybolduğunu söyledi. Çok sıcakkanlı biriydi, her gün beni arardı. Türel olarak biz davanın peşine düşeceğiz. Polis teşkilatına güveniyoruz. İnşallah adalet yerini bulur.” diye konuştu.

“Akşam benimle birlikte Pınar’ı aradı”

Enişte Taşdemir, gözaltına alınan kuzeninin eşi Metin A. ile ilgili ise şunları söyledi

“Akşam benimle birlikte Pınar’ı aradı. Pınar’ın 3 ay evvel bir köpeği ölmüştü. Bazen köpeğinin mezarına giderdi. Ablası mezara bakmamız gerektiğini söyleyince, sanki orada mı diye bakmaya gittik. Mezarın yerini M.A. biliyordu. Numarasını eşimden aldım. Nerde olduğunu sordum, kafede Pınar’ı aradığını söyledi. Sonra köpeğinin mezarına gittik, yerini M.A. biliyordu. Hiç aklımdan o denli bir şey gelmezdi. En son aklıma gelecek kişi oydu. Ben M.A.’yı daha evvel bir defa gördüm.”

“Bir cani gelip kıyıyor ve cezasız kalıyor”

Pınar Damar’ın teyzesinin eşi Nevzat Taşin ise “Bir çocuk büyütmek kolay değil. Bir cani gelip kıyıyor ve cezasız kalıyor. Müebbet cezası alsa bile, bir formda dışarı çıkıyor. Artık caydırıcı kanunlar çıksın.” diye konuştu.

Boğarak öldürdüğünü itiraf etti

Öte yandan Pınar’ın vefatıyla ilgili gözaltına alınan kuzenin eşi Metin A., emniyetteki sorgusunda cinayeti itiraf etti.

Pınar Damar’ı boğarak öldürdüğünü söyleyen Metin A., genç bayanla ilgisi olduğunu, göl kenarında boğduktan sonra da ağaçlık alana attığı lisana getirdi.

Metin A. emniyetteki süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edildi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.