Bakan Koca’dan Kılıçdaroğlu’nun paylaşımına cevap

Posted by

Sağlık Bakanı Koca, CHP önderi Kılıçdaroğlu’nun kardiyoloji tabibi Ekrem Karakaya’nın öldürülmesiyle ilgili açıklamasına reaksiyon gösterdi.

Konya Kent Hastanesi’nde Hacı Mahmut Akçay, evvel kardiyoloji hekimi Ekrem Karakaya’yı, sonra kendini silahla vurdu. Hekim ve saldırgan hayatını kaybetti. Diğer bir hastanede güvenlik vazifelisi olarak çalışan saldırganın annesinin vefatından tabibi sorumlu tuttuğu için saldırıyı gerçekleştirdiği argüman edildi.

KILIÇDAROĞLU, ERDOĞAN VE KOCA’YA REAKSİYON GÖSTERDİ

Olayın akabinde Twitter hesabından bir paylaşım yapan CHP önderi Kemal Kılıçdaroğlu, “Erdoğan gör yarattığın iklimi, utan utan! Maharetsiz bakanını da al, derhal gidin. Şiddeti uygulayanlara sus pus olup, hakkını isteyen sıhhat işçisine ‘giderlerse gitsinler’ demenizin bedelidir bu yaşananlar. Onlar kalacak, siz gideceksiniz. Bu şiddet de ya bitecek ya bitecek!” sözlerini kullandı.

BAKAN KOCA: YÜREĞİMİZ YANIYOR KEMAL BEY

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da CHP önderi Kılıçdaroğlu’nun paylaşımına karşılık verdi. Bakan Koca, “Bir doktorun katledilmesi karşısında zerre kadar keder içermeyen şu kelamları milletimizin vicdanına havale ediyorum. Bizim yüreğimiz yanıyor Kemal Beyefendi. Biraz da olsa üzgün görünemez miydiniz?” dedi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.