Bakan Nebati’den bütçe yorumu: Yatırım teşviki büyümeyi beraberinde getiriyor

Posted by

Nureddin Nebati, toplumsal medya hesabından bugün yaptığı değerlendirmede sıkı bütçe disiplininden şaşmadan, yatırıma ve büyümeye devam edileceğini belirtti. Nebati’nin paylaşımı şöyle:

“Mali disiplinden taviz vermeden yolumuza emin adımlarla devam ediyoruz. Mali disiplinin kıymetli bir göstergesi olan merkezi idare bütçesi ağustos ayında 3 milyar 586 milyon lira fazla verdi. Faiz dışı fazla ise 26 milyar 233 milyon liraya ulaştı. Yılın birinci 8 ayına ait tablo 33 milyar 127 milyon liralık bütçe fazlasına ve 207 milyar 121 milyon liralık faiz dışı fazlaya işaret ediyor.”

‘EKONOMİ POLİTİKALARIMIZ BÜYÜMEYİ BERABERİNDE GETİRİYOR’

Kamu maliyesinde birçok ülkeden daha yeterli performans sergilediklerini lisana getiren Nebati, “Yatırımı ve üretimi teşvik eden iktisat siyasetimiz büyümeyi ve vergi gelirlerinde artışı beraberinde getiriyor. Harcamalarda ortaya koyduğumuz ihtiyatlı duruş da kamu maliyesinde birçok gelişmiş ülkeden daha güzel performans göstermemizi sağlıyor. Yılın başından bu yana sürdürdüğümüz sıkı bütçe disiplininden şaşmadan yatırıma ve büyümeye devam.” formunda konuştu.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.