Beşiktaş idaresi, Josef De Souza’nın kırmızı kartının iptalini istiyor

Posted by

Beşiktaş idaresi, Ankaragücü maçının akabinde yaşanan olaylar sonrası Josef De Souza’ya gösterilen kırmızı kartın iptali için TFF’ye müracaatta bulundu.

Süper Lig’in 5’inci haftasında MKE Ankaragücü’nü deplasmanda 3-2 yenen Beşiktaş, maç sonunda yaşanan olayların takipçisi olacak.

Karşılaşmanın bitiş düdüğünün akabinde alana girerek futbolculara uçan tekme atan taraftarı uzaklaştırmak isteyen Josef De Souza’nın kırmızı kart görmesini kabul edilemez bulan siyah beyazlı idare, çabucak harekete geçerek kartın iptali için Türkiye Futbol Federasyonu’na (TFF) başvurdu.

Josef’in, büsbütün grup arkadaşlarını korumak ismine hareket ettiğini belirten Beşiktaş idaresi, alanda yüzlerce güvenlik vazifelisi olmasına karşın, metrelerce koşarak gelen ve futbolcularına tekme atan taraftarı durdurma işini, lakin Josef De Souza’nın yaptığını ve bunun karşılığında kırmız kart görmesinin kabul edilemez olduğunu belirtiyor. Bu hususta çabucak geniş kapsamlı bir savunma hazırlayacak olan idare, Türkiye Futbol Federasyonu’nun hassas davranarak bu kırmızı kartı kaldıracağını öngörüyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.