Bisikletliler Saros Körfezi’nde ‘Ölümler olmasın’ diye pedal çeviriyor

Posted by

Edirne’nin Keşan ilçesinde “bisikletli vefatları dursun” sloganıyla düzenlenen Saros Körfezi 9. Dağ Bisikleti Şenliği devam ediyor.

Keşan Belediyesi ve Keşan Tabiat, Etraf ve Kültür Derneği iş birliğinde düzenlenen, Polonya, Yunanistan, Bulgaristan ve Türkiye’den yaklaşık 350 bisikletlinin katıldığı şenlikte atletler 2. gün parkurunda pedal çeviriyor.

Erikli-Koruklu-Suluca-Çiko parkurunda tabiat kaidelerinde pedal çeviren bisikletliler, Saros Körfezi bölgesinin hoşluklarına de şahit oluyor.

Keşan Belediye Lideri Mustafa Helvacıoğlu, yaptığı açıklamada, klasik hale gelen şenliğe her yıl ilginin artığını söyledi.

GENİŞ KATILIM

Yabancı iştirakçilerin da şenlik kapsamında bölgeyi tanıdığını söz eden Helvacıoğlu, şunları kaydetti:

“Saros Körfezi değerli turizm alanlarımızdan. Gençlik ve Spor Bakanlığı, Edirne Valiliği, Keşan Belediyesi ve Türkiye Yüzme Federasyonu iş birliğinde Keşan Açık Su Yüzme Şampiyonası’nı düzenledik ona da iştirak ağırdı. Dün başlayan Saros Körfezi 9. Dağ Bisikleti Festivali’mize de ilgi var. Geniş iştirakli bir şenlik oldu.”

Keşan Tabiat, Etraf ve Kültür Derneği Lideri Metin Eşme de bisiklet sporunun yaygınlaşması için etkinliklere devam ettiklerini söz etti.

Festivalde tabiatla iç içe bir tertip gerçekleştirildiğini lisana getiren Eşme, bisikletlilerin ikinci gün etabında şiddetli dağ yolunda pedal çevirdiğini kaydetti.

Saros Körfezi 9. Dağ Bisikleti Şenliği yarın sona erecek.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.