Çay ocağındaki cinayetin nedeni, ‘park yeri’ tartışmasıymış

Posted by

Ankara’da Gazi Mahallesi’nde cadde üzerindeki çay ocağında çalışan Yunus Ergü, iş yerine gelen yandaki besin dükkanının işletmecisi Murat Ulaş Kambur ile tartışmaya başladı.

Kavgaya dönüşen olayda Ergü, belindeki bıçağı çıkararak Kambur’a sapladı. Ağır yaralanan Kambur, ambulansla kaldırıldığı Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde tabiplerin müdahalesine karşın hayatını kaybetti.

Cinayet Ofis Amirliği grupları, kaçan şüphelinin yakalanması için çalışma başlattı. Güvenlik kamerası kayıtları incelenerek kaçtığı güzergah tespit edilen Ergü, polisin çalışması sonucu yakalanarak gözaltına aldı. İmgelerde Ergü’nün, elindeki bıçakla koşarak olay yerinden uzaklaştığı görüldü.

1 GÜN EVVEL TARTIŞMIŞLAR

Yunus Ergü’nün, olaydan 1 gün evvel, Murat Ulaş Kambur’a iş yerinin önündeki dubayı kaldırıp arabasını park etmesi nedeniyle reaksiyon gösterdiği ve ikilinin bu yüzden tartıştığı ortaya çıktı.

Ergü, polisteki sözünde de “Önceki gün bizim iş yerimizin önündeki dubayı çekip otomobilini park etti. Daha evvel de otomobilini oraya park etmesin diye uyarmıştım. Tekrar o denli yapınca o gün iş yerine gittim ve tartıştık. Daha sonra konutuma gittim. Olay günü de iş yerine gelince onunla karşılaştık ve tartışmaya başladık. Ben de bıçaklayarak kaçtım” diye konuştu.

Kambur’un arkadaşı Yunus Ekinci ise “Orada çalışan çaycı, duba koymuş kapının önüne. Bizim ağabeyimiz de kendi otomobilini oraya çektiği için tartışma yaşamışlar. Daha sonra bizim ağabey ofisine geçiyor. O çaycı da beraberindeki bir kaç bireyle sonlanıp, ofisine gidiyor ve tartışıyorlar. Onları orada ayırdık ve karakola gönderdik.

Daha sonra da anlaştılar, çaycı özür diledi ve mevzuyu tatlıya bağladılar. Sonraki günde, saldırgan çay ocağına geliyor, bizim ağabey de orada ve tekrar tartışmaya başlıyorlar. O sırada belinden çıkardığı bıçağı karnına saplıyor” dedi.

Yunus Ergü, emniyetteki süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edildi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.