Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bizim kimsenin toprağında, egemenliğinde gözümüz yok

Posted by

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan’da düzenlenen Havacılık, Uzay ve Teknoloji Şenliği TEKNOFEST’e katıldı.

TÜRKİYE-AZERBAYCAN BAĞLANTILARI

Erdoğan’ın burada yaptığı konuşmasından satır başları şöyle:

”Ortak tarihimizden aldığımız ilhamla aramızdaki dostluğu daha da perçinliyoruz. Anadolu üzere burası da bizim toprağımızdır. Türkiye’nin her bir karışı da sizlerin vatanıdır. Kardeşler ortasına kim uzaklık koyabilir? İki kardeşi hangi hudut ayırabilir? Gönüllerimiz ortasına kim hudut çizebilir?

”İLİŞKİLERİMİZİ DÜNYAYA ÖRNEK OLACAK DÜZEYE TAŞIDIK”

Gelecek jenerasyonların ülkemiz ortasındaki kardeşliği daha da ileri götüreceğine inanıyorum. İkili ilgilerimizi yalnızca bölgeye değil, tüm dünyaya örnek olacak bir düzeye taşıdık.

”BİZİM KİMSENİN TOPRAĞINDA, EGEMENLİĞİNDE GÖZÜMÜZ YOK”

Biz haksızlık karşısında susanlardan olmadık, olmayacağız. İşgale ve haksızlığa karşı her ortamda yanlışsız olanı söylemekten geri durmadık, durmayacağız. Nerede bir zulüm varsa sesini yükselten yürekli bir milletin mensuplarıyız. Biz tehditle korkutanlardan olmadık, olmayacağız. Yasal davamızı savunmaktan geri durmayacağız. Bizim kimsenin toprağında, egemenliğinde gözümüz olmadığı üzere, habis niyetlilere verecek tek karış toprağımız da yoktur, olmayacaktır. Bölgemizde yeni bir sayfa açma vakti gelmiştir. Bölgesel barış ve istikrar ismine aziz kardeşim Aliyev’in Ermenistan’la kurmak istediği kalıcı barışı Türkiye olarak güçlü biçimde destekliyoruz.”

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.