Davutoğlu: Hepsinin yakınları varlıklı oldu, yolsuzluğa bulaştılar

Posted by

Gelecek Partisi Genel Lideri Ahmet Davutoğlu, Malatya ziyaretinde esnafı ziyaret etti. Gelecek Partisi Battalgazi İlçe Başkanlığı binasının açılışına da katılan Davutoğlu, burada yaptığı konuşmada, “Aralık ayında 18 lira oldu diye dolar, kur muhafazalı mevduat başlattılar. Hazine ve Maliye Bakanı, ‘6 ay sonra neler olacak göreceksiniz, gözüme bakın’ dedi. Artık bunu nasıl izah edecek?” dedi.

‘HALKIN İÇERİSİNE ÇIKMAYA KORKMAYIZ’

ANKA’nın haberine nazaran konuşması esnasında bir küme tarafından protesto edilen Davutoğlu, “Her yerde bu provokatörleri karşımıza çıkarırlar. Biz, Allah’tan öbür kimseden korkmayız. Ben, ailem, akrabam, damadım, bir kuruş haram yemedi. Eşim de ben de çalışıyorum. Dedim ki bunlara, şeker stoku yapan milletvekillerine, Cumhurbaşkanı’na, ‘Gelin, siyasi ahlak yasasını çıkaralım’ dedim. Biz, sizin üzere halkın içerisine çıkmaktan korkmayız. Malatya’da halay çekenler vardı, artık nerede o halay çekenler. Lakin biz buradayız” diye konuştu.

‘HEPSİNİN YAKINLARI GÜÇLÜ OLDU, YOLSUZLUĞA BULAŞTILAR’

“Erdoğan gelsin, televizyonda konuşalım, kim kime ihanet etmiş” diyen Davutoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Yüzde 49,5 oy almış bir başbakana kim ihanet etmiş? Bana hayatımı zorlaştırsınlar, kabul ederim ancak onlar millete ihanet etti. Milletten topladıkları vergileri 3-5 rantiyeciye verdiler. Sayın Erdoğan, Hazine ve Maliye Bakanı geldiğinde sorun, ‘Merkez Bankası’nın 128 milyar doları, damat nerede’ diye. Biz başbakanlığı niçin bıraktık biliyor musunuz, bunların gittiği yolu, yaptıklarını gördük ve ‘yapmayın, etmeyin, yolsuzluklara buluşmayın’ dedik. Hepsinin yakınları varlıklı oldu, yolsuzluğa bulaştılar. Bunlara uymayın. Bunlar gidecek. Milletin ahını alan hiçbir parti kalamaz. Bunlar gidecek, biz geleceğiz.” (HABER MERKEZİ)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.