“Doğu Perinçek ve Ethem Sancak, Esad’la görüşecek”

Posted by

Vatan Partisi Genel Sekreteri Özgür Bursalı, 10-15 gün içerisinde Doğu Perinçek ve Ethem Sancak’ın da içinde bulunduğu heyetin Şam’a giderek Suriye Devlet Lideri Beşar Esad’la görüşeceğini belirtti.

Vatan Partisi Genel Lideri Doğu Perinçek’in sahibi olduğu Ulusal Kanal’da açıklama yapan parti genel sekreteri Özgür Bursalı, Genel Lider Doğu Perinçek öncülüğündeki heyetin Şam’a giderek Suriye Devlet Lideri Beşar Esad’la görüşeceği duyuruldu.

Bursalı yaptığı açıklamada şu tabirleri kullandı: “Önümüzdeki 10-15 gün içerisinde parti heyetimiz Genel Liderimiz Sayın Doğu Perinçek başkanlığında Suriye’yi ziyaret edecek ve Sayın Beşar Esad ile görüşecek. Heyetimizde Ethem Sancak ve yeniden partimizden yetkililer, kıymetli isimler de yer alacak. Detaylı takvimi önümüzdeki günlerde açıklayacağız.”

AKP’DEN İSTİFA EDEREK VATAN PARTİSİ’NE GEÇMİŞTİ

İş insanı Ethem Sancak, Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde düzenlenen ‘Türkiye’nin güvenliği ve NATO’ konferansında yaptığı konuşmada  AKP’nin kuruluşuyla ilgili “Biz Amerika’nın dayanağıyla iktidara geldik” demesinin akabinde AKP’den kesin ihraç istemiyle Vilayet Disiplin Konseyi’ne sevk edilmişti. Sancak, kararı öğrenmesinin akabinde partisinden istifa etmişti. Sancak 2 Ağustos’ta Vatan Partisi’ne katılmıştı.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Lideri Erdoğan Recep Tayyip Erdoğan, Soçi’deki görüşme sonrası gazetecilere yaptığı açıklamada Suriye’de yaşanan çatışma ortamıyla ilgili görüştüğü Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin’in “Mümkün olduğunca bunları, rejimle birlikte çözme yolunu tercih ederseniz çok daha isabetli olur” yaklaşımında olduğunu söylemişti.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu da, Ankara’da düzenlenen 13. Büyükelçiler Konferansı’nın kapanışında “Muhalefet ile Suriye’deki rejimi bizim bir formda anlaştırmamız lazım. Aksi takdirde kalıcı bir barış olmaz” demişti.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.