Dünyayı gezen köpek toplumsal medya fenomeni oldu

Posted by

Sahibinin sıhhat sıkıntıları nedeniyle alınmıştı, toplumsal medya fenomeni oldu çıktı. Finnian isimli sempatik köpek, sahibiyle birlikte dünyanın dört bir yanını gezip maceradan maceraya atlıyor. Finnian’ın birbirinden sevimli imajları de toplumsal medyada dikkat çekiyor.

57 binden fazla Instagram, 75 bin TikTok takipçisi olan Finnian, aslında bir hizmet köpeği.

Sinir sistemini etkileyen bir hastalıktan muzdarip olan sahibine eşlik ediyor ve bu esnada da bol bol geziyor.

İki yaşındaki Golden retriever, şimdiye kadar Cebelitarık, Fransa, İspanya, Andorra, İzlanda ve Kanada’nın yanı sıra Amerika eyaletlerinin yarısını ziyaret etti. Seyahatleri sırasında da birbirinden renkli imajlara imza atıyor.

Utah’taki kanyonlardan aşağı inen Finnian’ın bir görüntüsü iki milyondan fazla izlendi. Ayrıyeten pek çok fotoğrafı da yüzlerce beğeni alıyor.

Finnian’ın sahibi ise şunları söylüyor: “Birlikte seyahat edebilmek, bağımızı çok daha güçlü kılıyor. Ne vakit bir yere seyahat etsek itimadımız artıyor; zira tıbbi dönemlerim olduğunda bana yardım etmesi için ona güvenebileceğimi biliyorum ve onunla birlikteyken daha inançta hissediyorum.”

Finnian’ın ailesinde ayrıyeten Lacey isminde altı yaşında bir Pomeranian cinsinden ve Keegan isminde dört yaşında bir Goldendoodle tipinden iki köpek daha var. Massachusetts’te yaşayan aile, dönüştürülmüş bir 1991 GMC minibüsüyle de Amerika’yı dolaşıyorlar.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.