Erdoğan’ın tehdit edildiği toplantıya katılmıştı… Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanı yapıldı

Terör örgütü FETÖ’nün iş dünyası yapılanması olan Türkiye İş Adamları ve Sanayiciler Konfederasyonu’nun (TUSKON) toplantısına, Tekirdağ Aktif Sanayici ve İş Adamları Derneği’nin (TASİAD) yönetici olarak katılan Ömer Polat, AKP Tekirdağ İl Başkanı Ali Gümüş tarafından Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanı olarak göreve getirildi.

TASİAD, bağış adı altında terör örgütü FETÖ’ye yardım topladığı gerekçesiyle Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile kapatılmıştı.

“KİMLERİN SAKLANACAK İN ARADIĞINI HERKES GÖRECEK”

1 Mart 2014 tarihinde gerçekleşen TUSKON’ın 5. Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda, örgüt yöneticisi olduğu ileri sürülen TUSKON Başkanı FETÖ firarisi Rızanur Meral yaptığı konuşmada, “Oylarınızla yönetime gelenlerin sizleri haşhaşilikle, ur, virüs, kandan beslenen vampirler olmakla suçlamaları çok ağırınıza gidiyor biliyorum. Ama sokakta, otobüste, kahvede, medyada duyup gördüklerimize ve işittiklerimize göre de şuna da inanıyorum ki, yakın gelecekte kimlerin inlerde yaşadığını, kimlerin saklanacak in aradığını, kimlerin müsvedde, kimlerin asıl olduğunu herkes görecek” ifadeleri kullanmıştı.

Meral’in bu sözlerinin ardından salonda bulunanların tamamı ayağa kalkarak alkışlamıştı.

Bu toplantı da FETÖ’ye yönelik soruşturma ve dava dosyalarına delil olarak girmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir