Hayalde Diş Görmek Ne Manaya Gelir? Duşta Görülen Dişin Alameti Nedir?

Posted by

Rüyada görülen diş, ecelin sona ermesine ve gelecekte takdir edilen ömre işarettir. Dişlerin hepsi; aileye, kabileye, kız ve erkek evlada yorumlanır. Bazen de mala, mülke, binek hayvanlarına, kiraya verilen konuta ve tarlaya, hububat, vefat ve hayata, ayrılığa ve kavuşmaya da yorumlanır. Hayalde dişlerin küçüklüğü; hoşluk ile, büyüklüğü; müjde ile yorumlanır. Üst çenedeki dişler; kişinin baba tarafından, alt çenedeki dişler de; anne tarafından akrabalara işarettir. Duşta çıkardığı dişin yenilenmesi, mükâfata, ziyandan sonra yarara kanıttır. Duşta dişilerinin yerinde altın yahut gümüşten dişler çıksa, bu düş bazen mala erişecek afet ve belaya veyahut kendisine maruz olacak hastalıktan ötürü dişlerinden birisinin bağlanmasına işarettir.

RÜYADA DİŞ GÖRMENİN ALAMETİ NEDİR?

Alt çenedeki iki ön diş; düş sahibinin kendi kuşağından evlat yahut torun üzere meydana gelmesi demektir. Ağrı vererek bir dişinin düştüğünü görme; yakın akrabalardan birinin vefatına, ağrı vermeden düştüğünü görmek; uzak akrabalardan birinin vefatına yorumlanır. Bir kimsenin ağrıyan dişine ilaç yaptırdığını yahut çektirdiğini görmesi; hayır ve menfaate, üzüntü ve gamdan kurtulmaya işarettir. Hayalde dişlerin ortasından et çıkarmak; duşta dişlerinin ortasından et çıkardığını gören kimse, bir milletin gıybetini yapar ve lisanıyla onlara eziyet verir. Kimi tabirciler, dişler, bayanlar için inci kelebine işaret eder.

RÜYADA DİŞLERİ KÖKÜNDEN KOPARMAK NEDİR?

Bir kimsenin lisanı ile dişlerini kökünden koparması; söylenen üzücü kelamdan ötürü aile halkının işlerinin bozulmasına yorumlanır. Dişlerin çürük olduğunu görmek; aile durumunun zayıflığına işarettir. Dişlerin aralıklı olduğunu görmek; aile halkının dağılmasına ve malın eksilmesine işarettir. Dişlerin siyahlık ve eksikliğini yahut kırık olduğunu görmek; yakınında meydana gelen hüzün ve tasaya işarettir. Altından dişi olduğunu görmek; hatip ve edipler için menfaate ve hayra işarettir. Dişlerini misvakla temizlediğini görmek; borç ödemeye ve sünnete tabi olmaya işarettir. Duşta diş uzaması görmek; dişlerinin çeşitli biçimde uzadığını gören kimse, ailesi ile münakaşa eder, onlarla geçinemez. Dişlerin uzadığını ve büyüdüğünü gören kimsenin, konutunda meydana gelecek münakasaya işarettir. Hayalde gümüş diş görmek; dişlerini gümüşten olduğunu görse, mali hakkında söylenecek bir kelamdan dolay hayal sahibinin uğrayacağı ziyana işarettir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.