İlhan Palut’tan galibiyet sonrası öz eleştiri!

Posted by

Spor Toto Üstün Lig’in 6. haftasında Eskişehir’de oynanan Konyaspor – Atakaş Hatayspor maçının akabinde düzenlenen basın toplantısında konuşan Teknik Yönetici İlhan Palut, alınan 3 puandan yana memnuniyetini lisana getirdi. Ekibiyle ilgili öz tenkitte bulunan tecrübeli teknik adam, “Düşük tempoda oynadık, gol durumuna giremedik” dedi.

“En âlâ günlerimizden birinde olduğumuzu söyleyemeyiz

Alanda oynanan oyunun daha güzel olabileceğine değinen Konyaspor Teknik Yöneticisi İlhan Palut, “İkinci yarının başıyla birlikte tekrar oyunun denetimini elimize aldık. Tekrar çok net durumlar içermeyen baskıyı kurduk ve sonuç olarak Paz’ın attığı golle öne geçtik. Kimi kontra atak fırsatları dışında kompakt grup savunmasıyla maçı bir biçimde 1-0 bitirdik. Üç puandan son derece mutluyum. Bugün en güzel günlerimizden birinde olduğumuzu söyleyemeyiz. Düşük tempoda oynadık, gol durumuna giremedik. Yarın itibariyle Galatasaray maçının hazırlıklarını başlayacağız” dedi.

“Rekor kırmak için 0-0 kalacaksak 3-2 kazanmayı tercih ederim”

Konyaspor’un ligde oynanan 6 maçta hiç gol yememesi hakkındaki soruya karşılık veren Palut, şu tabirleri kullandı:

“Kazanmak hoş, Yeterli savunma yapmak her vakit hoş lakin bir rekor kırmak için 0-0 kalacaksak 3-2 kazanmayı tercih ederim. Yeterli grup savunması yapalım, güzel gayret edelim diye daima çalışıyoruz. Lige puanlarla başlamak son derece kıymetli. Kulüp tarihinin en uygunu olması bizi motive ediyor.”

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.