İmamoğlu ve Akşener depremzedelerle buluştu

Bayramın ilk gününde İmamoğlu ve Akşener depremzedelerle buluştu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, bayram sabahında Halil İbrahim Sofrası Buluşmaları kapsamında Hatay’da konuştu. İmamoğlu, “15 Mayıs’tan sonra varımızla yoğumuzla hep birlikte ayağa kalkacağız” dedi.

“HEP BİRLİKTE AYAĞA KALKACAĞIZ”

Kahramanmaraş merkezli depremlerde Hatay’ın ağır yıkıma uğradığını hatırlatan, ancak dayanışma ile bugünlerin aşılacağını ifade eden İmamoğlu, şunları kaydetti:

“Her ne olursa olsun, bu düştüğümüz yerden hep birlikte ayağa kalkacağız. Hiçbir vatandaşımız, çocuğumuz, gencimiz memleketin başka bir yerindeki insanımızdan geriye kalmayacak. Bundan yana içiniz rahat olsun. Hele hele 15 Mayıs’tan sonra varımızla yoğumuzla hep birlikte ayağa kalkacağız. Bu bayram her şeye rağmen umutlu olma bayramıdır. Bu bayram bütün eksikliklere ve yaşadığımız acılara rağmen geleceğe dair umudu en yükseğe taşıma günüdür.”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Yeşilyurt ilçesindeki Güzelbahçe Çadırkent’te düzenlenen Halil İbrahim Sofrası Buluşmalarındaki konuşmasında, yakın tarihin en büyük acılarından birinin yaşandığını ve herkesi derinden yaralayan büyük bir felaketi hep birlikte göğüslediklerini söyledi.

Yaraları birlikte sararak, yardım isteyenlere birlikte koştuklarını dile getiren Akşener, “Biliyorum ki yaşadığımız felaketin izleri ne hafızamızdan ne de kalbimizden silinmeyecek. Memleketimizi yasa boğan o büyük acıyı, tüm Türkiye’nin kulaklarını çınlatan o feryatları, asla ve asla unutmayacağız. Elbette ki acının asıl sahibi sizlersiniz.” dedi.

Akşener, depremde hayatını kaybedenlere rahmet, ailelerine ve sevdiklerine sabır dileyerek, şöyle devam etti:

“Allah tüm depremzedelerimize direnme gücü versin. Hepimizin başı sağ olsun. Hepimize geçmiş olsun. Benim Meral Akşener olarak 2015, 2016, 2017’den beri Türkiye’ye dair bir hayalim var. 21 yıldır bitmeyen bir döngü içerisindeler. İnsanlarımızı birbirinin karşısına dikerek, koltuklarını korumaya çalışanlara karşı bir hayalim var. Manevi değerlerimizi tartışmaya açarak, siyaset yaptığını zannedenlere karşı bir hayalim var. Oculuk buculuk üzerinden bizi birbirimize düşman etmeye çalışanlara karşı, onları sağduyuya vicdana, merhamete, insanlığa davet etmek adına, insanlığı onlara göstermek adına bir hayalim var. Ülkemizi kutuplaşmadan çıkaracak ve bu düzeni bitirecek bir hayalim var. O hayalim de işte bugün birlikte buluştuğumuz bu sofradır. Türkiye tarih yazacak. Aziz milletim şunu asla unutmayın ki bu seçim kişiler arasındaki bir rekabetin seçimi olmayacak, Türkiye’nin kaderini değiştiren tarihi bir seçim olacak.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir