Kışın Kuru Cildiniz Mi Var? Bu 5 İpucu İle Ondan Kurtulun!

Posted by

Kış aylarında, sıcaklıklar hayli sertleşiyor. Cildinizin de bundan muzdarip olması epeyce mümkündür. Soğuk nedeniyle cildiniz kurur ve çatlar ve bu da tahrişe ve kaşıntıya neden olabilir. Bütün gün kaşıma gereksinimi hissetmemek için kuru cildi önlemenize yardımcı olacak birkaç ipucumuz var. Bu sayede cildinizi kışın tesirlerine karşı en düzgün halde korumuş olursunuz.

Bu beş ipucu ile cildinizi kışa güçlü hale getirin.

1. OVMA

Ovma, cildinizdeki tüm meyyit deri hücrelerini temizlemenize yardımcı olarak yüzünüzün daha taze ve sağlıklı görünmesini sağlar. Bunu yapmazsanız meyyit deri hücreleri birikmeye başlar ve bu da sivilce ve kuru noktalara neden olur. Haftada iki defa ovarak en düzgün sonuçları elde edersiniz.2. UYGUN TEMİZLEME YÖNTEMİ

Kullanacağınız paklık eserini dikkatli seçin. Birden fazla eser sabun ve parfüm içerir ve bu da kuru cilde neden olur. Bunun yerine, cildinizi kurutmadığından stearil alkol yahut setearil alkol üzere yağlı alkollere dayalı bir temizleyici seçin. Bu nedenle, bir temizleyici satın almadan evvel ebediyen içerik listesini denetim edin.

3. NEMLENDİRİCİ

Nemlendirici bir kremle cildinize uygun halde bakım yapın. E vitamini ve aloe vera içeren bir krem ​​arayın zira bu bileşenler cildi yatıştırır. Burada da birebir şey geçerli: Sabun ve parfüm içeren eserlerden kaçının. Hoş kokabilir, lakin cildi hakikaten tahriş edebilir. Cildinizi kuruttuktan çabucak sonra nemlendirici krem ​​uygulayın. Bu sayede cildiniz nemi daha uzun mühlet koruma edecektir.4. CİLT TİPİNİZİ BİLİN

Normal, kuru yahut yağlı bir cildiniz olup olmadığını biliyor musunuz? Cilt tipinizi biliyorsanız cildinize özel üretilmiş eserleri kullanabilirsiniz. Bu, cilt bakım rutininizi çok daha tesirli hale getirecektir. Kuru cilde sahip bireyler için yağ bazlı bir nemlendirici en uygunudur. Yağ, cildinizde hami bir katman oluşturur ve cildinizin tekrar yumuşak ve pürüzsüz olmasını sağlayan uygun beslenmeyi sağlar. Yağlı cilde sahip bireyler bu yağ bazlı eserlerden uzak durmalıdır zira bu onlar için sivilceye neden olabilir. Yağlı bir cildiniz varsa gözenekleri tıkamayan bir cilt bakım eseri seçmelisiniz. Eserler ayrıyeten kırmızı cildi azaltacağından anti-inflamatuar bileşenler içermelidir.

5. TIRAŞ

Kışın bacaklarımızı tıraş etmeyi çoklukla bıraktığımızı kabul etmeliyiz zira zati kimse onları toplum içinde görmeyecek. Pekala tıraş olmanın cildiniz için hakikaten âlâ olduğunu biliyor muydunuz? Tıraş yaparak yalnızca istenmeyen tüylerden değil birebir vakitte meyyit deri hücrelerinden de kurtulursunuz. Böylelikle sonrasında bacaklarınıza uyguladığınız nemlendirici krem ​​çok daha tesirli olur!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.