Mehmet Göksu hakkında kadın çalışana darp iddiası

Posted by

Seyidoğlu Gıda Genel Müdürü Mehmet Göksu, kadın çalışanına şiddet uygulamakla suçlanıyor.

Artı Gerçek’ten Yağmur Kaya’nın haberine göre Seyidoğlu Gıda’nın İstanbul Hadımköy’de bulunan üretim fabrikasında Fabrika Müdürü olarak çalışan Gıda Mühendisi Tülay Arslan Torun, şirket Genel Müdürü Mehmet Göksu tarafından sözlü ve fiziki şiddete maruz kaldı.

Kamera kayıtlarında, Göksu’nun elinde yangın hortumu ile Torun’un bulunduğu odaya gittiği görülüyor. Saldırının olduğunun iddia edildiği alana dair kayıt bulunmuyor.

Ancak, çalışanların Torun’un koluna girdikleri, kendisini bir odaya getirerek ilk müdahaleyi yaptıkları anlar kameralar yansıyor.

Ayrıca, fabrikanın dış kameralarında da, Torun’un ambulansa konulma görüntüleri bulunuyor.

Yaşananların ardından Torun, savcılığa suç duyurusunda bulundu.

‘YANGIN HORTUMUYLA ÜZERİME SU TUTTU’

Tülay Arslan Torun, yaşadıklarını +Gerçek’e anlattı. 25 Temmuz saat 18:20 sıralarında Mehmet Göksu’nun, kendisine “Sen nasıl bir müdürsün, nedir bu beceriksizlik, personele sahip olamıyorsun, 3 kuruşluk gıda mühendisi” diye bağırarak önce sözlü şiddette bulunduğunu belirtti. Ardından da Göksu’nun elinde tuttuğu yangın hortumuyla üzerine basınçlı su tuttuğunu söyledi.

Tazyikli suyun basıncı nedeniyle zemine sert bir şekilde çarptığını ifade eden Torun, sinir krizi geçirdiğini ve çarpma sonucu vücudunda morluklar oluştuğunu vurguladı.

Fabrikada yaklaşık 5 aydır çalıştığını söyleyen Torun, işe başladığı günden şiddete uğradığı ana kadar Mehmet Göksu’nun kendisine rencide edici ifadelerde bulunduğunu da belirtti.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.