Muhalefet önderleri paylaştı: Kritik buluşma öncesi dikkat çeken ‘Türkiye’nin Masası’ görüntüsü

Posted by

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Gelecek Partisi Genel Lideri Ahmet Davutoğlu, Saadet Partisi Genel Lideri Temel Karamollaoğlu, YETERLİ Parti Genel Lideri Meral Akşener ve Demokrat Parti Genel Lideri Gültekin Uysal toplumsal medya hesaplarından ‘Türkiye’nin masası‘ notuyla yayınladığı görüntüyü, birbirlerini etiketleyerek paylaştı.

Beş önder, altı muhalefet partisi başkanının bir ortaya geleceği tepe öncesi toplumsal medya hesabından görüntülü bir paylaşım yaptı.

Kılıçdaroğlu paylaşımına “Türkiye’nin Masası” notunu düştü.

Tekrar Uysal da “Türkiye’nin Masası” notuyla paylaşım yaptı.

Karamollaoğlu “Bu masada ülkemizin sorunlarını çözmeye ve insanımızın yüzünü güldürecek adımları atmaya kararlıyız. Birlikte kazanacak, birlikte başaracağız!” tabirlerine yer verdi.

Akşener ve Davutoğlu da “Türkiye’nin Masası” notuyla birbirlerini etiketleyerek paylaşımda bulundu.

Yayımlanan görüntüde bir marangozun, yuvarlak ahşap masayı cilalaması dikkat çekti. Yaşlı marangoza “Değecek mi girdiğin zahmete” diye soran gence, marangoz, “Bedel” diye karşılık veriyor.

Genç kızın “Ne uğraşıyorsun, dışarıda hazırı var” demesi üzerine ise marangoz, “Hiçbir şey emek verdiğin kadar değerli değildir. Hem o dışarıda satılanların olayı ambalaj. İşleri yaramaz. Unsura manayı veren insandır. Ahşap kolaydır ancak, bize daima tek bir şeyi hatırlatır. Bir ağacı ve köklerini. Yani birlikteliğimizi. Bu masa buranın masası. Fakat hepimizin masası olacak. Yalnızca bugünü düşünürsek altı üstü bir masa. Senin önünde uzun bir hayat var. Bu masada çözeceğiz ne sorun varsa. Hoş günlerde de. Kaygıda ve tasada da. Aile olarak daima bu masa etrafında paylaşılacak yemeğimiz. Yalnızca kendini değil, hepimizi düşünürsen, işte masa o vakit masa olacak” tabirlerini kullandı.

29 MAYIS’TA YUVARLAK MASADA BULUŞULACAK 

Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem için masaya oturan CHP, DÜZGÜN Parti, Demokrat Parti, DEVA Partisi, Saadet Partisi ve Gelecek Partisi önderleri dördüncü sefer 29 Mayıs’ta buluşacak. Toplantının mesken sahipliğini Gelecek Partisi Genel Lideri Ahmet Davutoğlu, üstlenecek.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.