Peker’den ‘Demirören’ paylaşımları: Cinayet MİT raporunda yazıyor

Posted by

Sedat Peker, dün “Yarın Demirören evrakını açacağım” sözüyle Demirören Holding hakkında yapacağını duyurduğu açıklamaları bugün “Deli Çavuş” isimli toplumsal medyada hesabından paylaştı. 25 tweet atan Peker, iş insanı Yıldırım Demirören’in babası Erdoğan Demirören’in Yorgi Papadolos’u öldürüp mallarına el koyduğunu sav etti.

Sedat Peker paylaşımlarında Yıldırım Demirören’e “Demirören medyada güya benim eşim de hatalıymış üzere haberler yapılmasına müsaade verdin” sözüyle reaksiyon gösterdi ve “Bugün size Türkiye tarihinin en iğrenç en haramzade ailesini anlatacağım” dedi.

Peker’in argümanlarına nazaran Erdoğan Demirören, Milangaz’ın eski sahibi ve çocukluk arkadaşı Şevki Kurtkaya’nın dayanağıyla Sirkeci’de 50 metrekare bir makas dükkânı açtı. Peker, Şevki Kurtkaya’nın kardeşleriyle yaşadığı kimi problemler nedeniyle Milangaz’daki paylarını Demirören’in üzerine yaptığını, Demirören’in ise yeraltı dünyasından birtakım isimlerle anlaşarak payları geri vermediğini ve Milangaz’a çöktüğünü sav etti.

Sedat Peker ayrıyeten Demirören’in “Yorgi Papadolos isimli Rum asıllı bir gayri müslimi öldürüp, yurt dışına gittiği beyanıyla tüm mallarına çöktüğünü” ileri sürdü. Peker “Adamı evvel kravatla boğup, sonra da yakarak öldürmüşler. Mehmet Eymür abinin hazırladığı 1. MİT raporunda ayrıntılıca yazıyor” diye yazdı.

Peker, elindeki arşiv bilgilerinin birçoğunun eski İstanbul Asayiş Şube Müdürü Cemil Gülmen’in eşi Neriman Gülmen tarafından kendisine 5 çuval içinde verildiğini söyledi.

Sedat Peker ayrıyeten Yıldırım Demirören’e hitaben “Sen eşime yönelik saygısızca haberler yaptırdın. Bunun intikamını da 1-2 saat sonra yapacağım paylaşımla alacam” tabirlerini kullandı. (HABER MERKEZİ)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.