Prof. Dr. Esin Davutoğlu Şenol’un kapısına dana lisanı bırakan kuşkulu elektronik kelepçesini kırdı

Posted by

Enfeksiyon hastalıkları uzmanı Prof. Dr. Esin Davutoğlu Şenol’un kapısına dana lisanı bırakan ve cinayet planladığı sav edilen şüphelinin izlem altındayken elektronik kepçesini kırdığı ortaya çıktı. Emniyet, Esin Davutoğlu Şenol’a “Tedbirleri sıklaştırın” ikazında bulundu.

Enfeksiyon hastalıkları uzmanı Prof. Dr. Esin Davutoğlu Şenol’un ofisinin kapısına 29 Temmuz 2022 tarihinde dana lisanı bırakılmış, cinayet planladığı tez edilen olayın şüphelisi M.Y. gözaltına alınıp isimli denetim kaidesiyle hür bırakıldıktan sonra elektronik kepçeyle meskeninde izlem altına alınmıştı.

Koruma altındaki Esin Davutoğlu Şenol, şüphelinin elektronik kepçesini kırdığının kendisine bildirildiğini açıkladı.

“TEDBİRLERİ SIKLAŞTIRIN”

Adalet isyanında bulunan Şenol’un bahisle ilgili paylaşımları şu halde:

*29 Temmuz’dan beri bir zanlının İsimli Tatil’e takılan adalet ile dalga geçmesini izliyoruz. Bugün prestijiyle Asayiş İzleme Ünitesince zanlının “elektronik kelepçesini kırdığı” ve izlemden düştüğü, yeni kelepçe siparişi verildiği, isimli makamlara bilgi verildiği bilgisi verilerek kendi önlemlerimi sıkılaştırmam gerektiği söylendi.

“ADALET BEKLİYORUZ”

*Daha evvel karar ile kelepçe uygulanması ortasında 10 gün geçmiş, zanlı o sırada, Ankara, Eskişehir, Diyarbakır, eski bakan, cumhurbaşkanı danışmanları ile isim ve yer etiketleyerek paylaşımlar yapmıştı.

*Avukatım her gün belgeye – kanıt karartma, telefon ve tweet ile tehdit, öbür kimseleri tehdit- cürümlerini ekliyor. Bekliyorum, bekliyoruz. Neyi beklediklerini bilmiyoruz? Adalet bekliyoruz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.