Seda Sayan Soluğu Mahkemede Aldı! 25 Yaş Küçük Sevgilisi İle 2 ay Evvel Evlenmişti – KARAR

Posted by

7’nci evliliğini kendisinden 25 yaş küçük Çağlar Ökten ile yapan ünlü Seda Sayan’dan dikkat çeken bir atılım geldi. Ünlü sanatçı, evlendikten 2 ay sonra soluğu mahkemeye gidip dava açtı.

Ünlü müzikçi ve sunucu Seda Sayan, nisan ayında müzisyen Çağlar Ökten’le Swiss Otel’deki düğünle evlenmişti.

Yedinci sefer nikah masasına oturan Seda Sayan, evlendikten 2 ay sonra soluğu mahkemede alıp soyadı davası açtı.

EVLENDİKTEN 2 AY SONRA MAHKEMEYE BAŞVURDU

Seda Sayan, İstanbul Aile Mahkemesi’ne başvurarak kızlık soyadını kullanmak için dava açtı.
Ünlü müzikçinin isminin nüfus kayıtlarında ‘Aysel Gürsaçer’ olarak geçtiğinin anlatıldığı dava dilekçesinde şu tabirler yer aldı:

“Müvekkilim, Çağlar Ökten ile evlendikten sonra nüfus kayıtlarında soyadı ‘Gürsaçer Ökten’ olarak değişmiştir. Bu da resmi süreçlerde sorun yaratmaktadır. Müvekkilim, işlerinden ötürü kızlık soyadı olan ‘Gürsaçer’i kullanmak istemektedir.

EŞİNİN ONAYI VAR

Müvekkilin eşi Çağlar Ökten’in de bu bahiste isteği vardır. Müvekkilin eşinin soyadı olan ‘Ökten’in nüfus kaydından silinmesini istiyoruz. Müvekkilin nüfusta ‘Gürsaçer Ökten’ olan soyadının düzeltilerek, ‘Gürsaçer’ olarak kaydedilmesini talep ediyoruz.”

SEDA SAYAN KİMDİR?

Seda Sayan, gerçek ismiyle Aysel Gürsaçer 30 Aralık 1962 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Şarkıcılık ve oyunculuk mesleğinin akabinde televizyon sunuculuğuyla öne çıktı ve başta Sabahların Sultanı Seda Sayan olmak üzere çeşitli programların sunuculuğunu üstlendi.

Seda Sayan, 30 Aralık 1962’de İstanbul, Eyüpsultan’da doğdu. Şarkıcılığa düğün salonlarında başladı. Sonra uvertür olarak küçük gazinolara geçti. Assolist Cemal Coşar ile bir periyot şan çalıştı. Sevgilisi organizatör Turgut Akyüz’ün Stardust kulübünde assolist oldu. Uzun mühlet “b” sınıfı gazinolardan Gülizar’da assolistlik yaptı. Periyodun büyük assolistlerin çok yüksek fiyat taleplerine kızan Fahrettin Aslan tarafından, Olağanüstü Avcı’yla birlikte bir mühlet ders aldırılıp periyodun en büyük gazinosu Maksim Gazinosu’na assolist olarak çıktı. Böylelikle birinci defa önemli müzik eğitiminden gelmeyen assolistler devri başladı. Fahrettin Aslan’a Seda Sayan’ı tavsiye eden sinema imalcisi Türker İnanoğlu’ydu.

Ağustos 1978’de sahne alabilmek için mahkeme kararıyla yaşını büyüterek doğum tarihini 4 Ocak 1959 olarak değiştirdi. Mayıs 1987’de birinci eşi Rıdvan Kılıç’la evlenen Seda Sayan, Aralık 1987’de boşandı. 1990 yılında evlendiği ikinci eşi Sinan Engin’den 1995 yılında boşandı. Bu evlilikten Oğulcan isminde bir oğlu dünyaya geldi. Mahsun Kırmızıgül ile üç yıl süren bir birliktelik geçirdi. Üçüncü eşi Soner Yapcacık ile 25 Ağustos 1998’de evlendi ve Ocak 1999’da boşandı. Dördüncü eşi Tuncay Kıratlı ile Nisan 2000’de evlendi ve Ocak 2001’de boşandı. Futbolcu Hakan Şükür’ün kardeşi Gökhan Şükür ile 2004 yılında evlendi ve bir yıl sonra boşandı. Türkücü Nihat Doğan ile nişanlanıp evliliğin eşiğinden dönen Seda Sayan, Türk halk müziği sanatkarı Onur Şan’la 1 Şubat 2008 tarihinde Çırağan Sarayı’nda İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Kadir Topbaş tarafından kıyılan nikâhla evlendi. Seda Sayan ve Onur Şan Şubat 2010 tarihinde boşanmışlardır. Aralık 2017’de mahkeme kararıyla doğum tarihi 30 Aralık 1962 olarak değiştirildi. 2014 yılında Ankaralı Turgut’a hakaret nedeniyle 5 yıl kontrollü özgürlük ve 6 bin lira isimli para cezası aldı. 24 Nisan 2022 tarihinde bir müddettir birlikte olduğu müzisyen Çağlar Ökten ile dünyaevine girdi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.