Serena Williams, Cincinnati Masters turnuvasında birinci cinste elendi

Posted by

Cincinnati Masters turnuvasında birinci tıpta Emma Raducanu ile karşılaşan Serena Williams, rakibine 2-0 mağlup oldu ve tertibe veda etti.

Tenisten uzaklaşacağını duyuran dünyaca ünlü ABD’li sportmen Serena Williams, Cincinnati Masters turnuvasında birinci tıpta elendi.

ABD’nin Cincinnati kentinde düzenlenen Bayanlar Tenis Birliği (WTA) 1000 turnuvasına katılan 40 yaşındaki tenisçi, tek bayanlar birinci tipinde 2021 ABD Açık şampiyonu Büyük Britanyalı Emma Raducanu ile karşılaştı.

Dolu tribünler önünde 1 saat 5 dakika süren gayretin akabinde 19 yaşındaki rakibine 6-4 ve 6-0’lık setlerle 2-0 mağlup olan Williams, turnuvaya veda etti.

Maçın akabinde kortu terk etmeye hazırlanan Williams, tribünler tarafından uzunca bir mühlet ayakta alkışlandı.

İkinci tıpta Belaruslu Victoria Azarenka ile karşılaşacak Raducanu, karşılaşmanın akabinde basın mensuplarına yaptığı açıklamada, “Onunla tahminen son defa korta çıkma fırsatı buldum. Bu anlar, benim için çok kıymetli ve hayatım boyunca hatırlayacağım. Serena’ya karşı oynadığım ve kazandığım için, kendimle gurur duyuyorum. ABD Açık’a hazır olduğumu gösterdim.” değerlendirmesinde bulundu.

Kariyerinde 23 tekler grand slam şampiyonluğu bulunan tenisin efsane isimlerinden Serena Williams, geçen hafta yaptığı açıklamada, ailesine daha fazla vakit harcamak ve diğer alanlara yönelmek için dönemin son grand slam turnuvası ABD Açık’ın akabinde bu spordan uzaklaşacağını söylemişti.

(AA)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.