Suriyeli bayana tekme atan kuşkulu: Erkek sandım, pişmanım

Posted by

Gaziantep’te 70 yaşındaki zihinsel engelli bayana tekme atan şüphelinin tabiri ortaya çıktı.

Düztepe Mahallesi’nde, pazartesi günü bankta oturan Suriye asıllı zihinsel engelli Leyla Muhammed’in (70) etrafında toplananlar, çocuk kaçırmaya çalıştığını ileri sürdü.

Bu sırada kalabalık ortasındaki bir kişi yaşlı bayana tekme attı. Akın anı ve bayanın gözyaşı döktüğü anlar, cep telefonu kamerasıyla görüntülendi. Toplumsal medyada paylaşılan imajlar reaksiyon çekti.

Olayla ilgili soruşturma başlatan polis grupları, yaşlı bayana tekme attığı tespit edilen Şakir Çakır’ı gözaltına aldı.

Çocuk kaçırıldığı argümanları üzerine tekme attığını ve pişman olduğunu söyleyen Çakır, tabirinin alınmasının akabinde özgür bırakıldı. Lakin, karara başsavcılık itiraz edince Çakır, tekrar gözaltına alındı.

Yapılan araştırmada; ‘fuhşa teşvik’ dahil 9 başka kabahatten kaydı olduğu belirlenen Şakir Çakır, polisteki süreçlerinin akabinde salı günü sevk edildiği adliyede çıkarıldığı nöbetçi hakimlikçe ‘kasten yaralama’ cürmünden tutuklandı.

“ERKEK SANDIM, PİŞMANIM”

Şakir Çakır tabirinde tekme attığı kişinin bayan olduğunu bilmediğini öne sürdü.

Garsonluk yapan Çakır, şöyle konuştu:

“4 çocuğum var. Olay günü kalabalık toplanmış ve çocuk kaçıran bir kişinin yakalandığını söylüyordu. Ben de olayın kendi kızıma yönelik bir kaçırma hareketi olduğunu düşündüm. Kendimi kaybettim ve kalabalıkta erkek sandığım şahsa yönelik kızgınlıkla olayı gerçekleştirdim. Müştekinin bayan olduğunu bilmiyordum. Müşteki de birinci etapta benden şikayetçi olmamıştı. Olaydan ötürü pişmanım.”

YAŞLI BAYANIN SIHHAT DURUMU NASIL?

Bu ortada, Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavisi süren ve sıhhat durumu yeterli olan Leyla Muhammed’in, birkaç gün içerisinde taburcu edileceği belirtildi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.