‘TÜRGEV ve Ensar’a aktarılan kamu kaynakları araştırılsın’ önergesi AKP ve MHP tarafından reddedildi

Posted by

CHP tarafından TÜRGEV ve Ensar üzere vakıflara aktarılan kamu kaynaklarının araştırılması için verilen Meclis araştırma önergesi, TBMM Genel Kurulu’nda AKP ve MHP milletvekililerinin oylarıyla reddedildi.

CHP, TÜRGEV ve Ensar üzere vakıflara aktarılan kamu kaynaklarının araştırılması için Meclis araştırma önergesi vermişti. Önerge, AKP ve MHP’li vekillerin oylarıyla reddedildi.

“KAMU KAYNAKLARININ PEŞKEŞ ÇEKİLMESİNE MÜSAADE VERMEYECEĞİZ”

Gelişmenin akabinde açıklamada bulunan CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, “AKP, ‘yurt dışındaki yurtlar ve çiftlikler araştırılmasın’ dedi. TÜRGEV ve Ensar üzere vakıflara aktarılan kamu kaynaklarının araştırılması için verdiğimiz önerge, AKP ve MHP oylarıyla reddedildi” sözlerini kullandı.

CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap ise “Ne yaparsanız yapın kamu kaynaklarının peşkeş çekilmesine müsaade vermeyeceğiz” dedi.

NE OLMUŞTU?

24 Mayıs’ta toplumsal medya hesabından görüntülü paylaşım yapan CHP önderi Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Lideri Recep Tayyip Erdoğan hakkında kimi argümanlarda bulunmuştu.

Kılıçdaroğlu “Bir vakıf kurduruyorlar Amerika’da. Paravan bir vakıf. Başına bir Amerikan vatandaşını koyuyorlar. Fakat vakfın asıl idaresi, Erdoğan ailesi üyelerine ait” demişti.

TÜRGEV ve Ensar Vakfı’nın ismini paylaşan Kılıçdaroğlu, “Erdoğan, çık söyle. Bu para gönderttiğin paravanın başında senin ailenden kim var?” diye sormuştu.

Argümanlara cevap veren Erdoğan, Kılıçdaroğlu hakkında toplam 1 milyon liralık manevi tazminat davası açmıştı.

Kılıçdaroğlu da 27 Mayıs’ta toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımda ABD’de kurulan TİPKEN Vakfı ile ilgili Erdoğan’a sorular sorarak “Erdoğan, aile üyelerin paralel hayat kurma telaşı içindedirler. Artık kurmaylarını orta ve bu akşam aHaber’e koşmalarını söyle” demişti.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.