Ulusal cimnastikçilere İzmir’de Mehter Kadrosu ile karşılama

Posted by

19. Akdeniz Oyunları’nda 11 madalya ile tarihi bir muvaffakiyete imza atan ulusal cimnastikçilerimiz, İzmir’de coşkuyla karşılandı.

Cezayir’de düzenlenen 19. Akdeniz Oyunları’nda birinci kere kadro halinde olmak üzere toplam 11 madalya elde ederek tarihi bir muvaffakiyete imza adan Artistik Cimnastik Erkek Ulusal Kadrosu atletleri İzmir’de bayraklar, çiçekler ve Mehter Grubu eşliğinde coşkuyla karşılandı.

Adnan Menderes Havalimanı’nda organize edilen karşılamada millilerimizi minik sportmenler ve aileleriyle birlikte İzmir Gençlik ve Spor Vilayet Müdürü Murat Eskici ve Mehter Grubu karşıladı. Türkiye Cimnastik Federasyonu Lider Vekili İsmail Göktekin de atletlerle birlikte İzmir’e geldi. Mehter Takımı’nın marşlarına eşlik eden şampiyon atletler Ferhat Arıcan, İbrahim Çolak ve Adem Asil, daha sonra İzmir Marşı’nı hepbir ağızdan söyledi.

FERHAT ARICAN: CİMNASTİKTE EKOL OLDUK

Üst üste 2 Avrupa şampiyonluğu ve Tokyo 2020 Olimpiyatları üçüncülüğüyle tarihe geçen Ferhat Arıcan, Akdeniz Oyunları’nda Akdeniz Oyunları’nda grup şampiyonluğunun yanı sıra paralel barda altın, kulplu beygirde bronz madalya kazandı. Ferhat Arıcan, “Bu ekibe tarih yazmak yakışıyor demiştim, nitekim çok büyük bir tarih yazdık. Akdeniz Oyunları’nda tarihi bir muvaffakiyet aldık ve hem ekip halinde şampiyonluğu hem tüm aletlerde madalya alarak rekor kırdık. Cimnastik branşında neler yapabileceğimizi gösterdik. Çok memnun ve gururluyuz. Bu grubun kaptanı olduğum için çok büyük gururluyum, kadromla gurur duyuyorum. Bizde emeği olan federasyondan, bakanlığımıza ve genel müdürlüğümüze herkese çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

“Artık resmen cimnastikte ekol bir ülke olduğumuzu gösterdik” diyen Ferhat Arıcan, “Avrupa Şampiyonası öncesi büyük moral oldu. Avrupa’da çok büyük amaçlarımız var. Avrupa ve Dünya hepsinde madalya adayıyız. Biz öteki bir düzeye geldik, cimnastikte dünya ülkelerinden biri olduk” dedi. Karşılama için teşekkür eden Arıcan, “Mükemmel bir karşılama oldu. Vilayet Müdürlüğü’müze, Göztepe Spor Kulübü’ne Şavkar Spor Kulübü’ne Türk halkına teşekkür ediyoruz. Bütün atletlerin ayağına sıhhat. İnşallah Avrupa ve Dünya şampiyonalarında daha büyük başarılarla ve karşılamalarla İzmir’e tekrar ayak basacağız” yorumu yaptı.

İBRAHİM ÇOLAK: REKORLARA DEVAM EDİYORUZ

Türkiye’nin birinci dünya ve Avrupa şampiyonu İbrahim Çolak, Cezayir’deki oyunlarda kadro birinciliğinin yanı sıra halkada altın madalyayı boynuna taktı. İbrahim Çolak, “Çok memnunuz, çok çalışıyoruz. Sonucunu bu halde almak, ülkemize döndüğümüzde bu türlü karşılanmak bizleri çok memnun ediyor. Emeklerimizin karşılığını aldığımız için çok gururluyuz. Amaçlarımıza ulaşıyoruz. Rekorlar kırmaya devam ediyoruz. Bu yıl bizim için çok kıymetli. Daha 2-3 tane büyük grup müsabakamız var. Onlarda da hoş muvaffakiyetler elde edip olimpiyatlarda da hoş sonuçlarla taçlandıracağımıza inanıyorum. Bizleri izlemeye devam edin” tabirlerini kullandı.

ADEM ASİL: ÇOK DÜŞTÜM, SONUNDA ALDIM

Mısır asıllı ulusal sporcu Adem Asil, Akdeniz Oyunları’nda ekip şampiyonluğunun yanı sıra genel tasnif ve atlama masasında altın, halka ve barfikste gümüş, yer aletinde bronz madalya kazanarak toplam 6 madalya elde etti. Adem Asil, “Gerçekten çok memnunum, gururluyum. Bu an için çok çalıştım, çok düştüm. Sonunda aldım çok memnunum. Herkesi tebrik ediyorum. Beni destekleyen, emek veren herkese çok teşekkür ederim. Yeterli ki varsınız. Çok keyifli ettiniz bizi” biçiminde konuştu.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.