Xiaomi, kendi kendine sürüş teknolojisinde çığır açacak!

Posted by

Görünüşe göre Xiaomi, elektrikli araç projesini tamamlama yolunda büyük adımlar atıyor. Şirket, ilk aracını 2024’te teslim etme sözü verdi ve şimdiden gelişmiş kendi kendine sürüş sistemini sergiledi. Çinli teknoloji devi mobil telefon alanında kendini kanıtladığı kadar otomobil alanında da iddialı adımlar atıyor.

Xiaomi, kendi kendine sürüş teknolojisinde çığır açacak!

Bugün Xiaomi, trafik ışığı tanımlaması için bir patent aldığını duyurdu. Sistem, otomobilin sensörlerini ve kameralarını kullanarak çok çerçeveli ışık durumu görüntülerini toplayabilir, trafik ışığının zaman sırasını belirleyebilir ve öndeki aracın sürüş durumunu analiz edebilir. Bu, kendi kendine sürüş sisteminin doğruluğunu ve güvenliğini büyük ölçüde artıracak bir teknoloji.

Buna ek olarak, Xiaomi ayrıca yol planlama, araç kamerası temizleme ve çip yörünge tahminleriyle ilgili beş diğer patentin yanı sıra “Otomatik Sürüş Sistemi ve Kontrol Yöntemleri, Cihazlar, Araçlar ve Ekipmanlar” patentiyle de övündü. Bu raporşar birkaç gün önce Xiaomi’nin aracının Kasım ayına kadar tamamlanması gereken yazılım entegrasyon aşamasına girdiğini söyleyen önceki raporla uyumlu görünüyor. Şirket yepyeni otomobil teknolojisi ile Apple Car’ı şimdiden kendine rakip görmüş durumda. Ancak bu alanda hangi şirket birbirine üstünlük sağlayacak zamanla göreceğiz. Fakat Çinli teknoloji devi elektrikli araç konusunda oldukça ciddi tutumunu sürdürmeye devam ediyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.