Ziyaretin sırrı ortaya çıktı: ‘Moral olsun diye’

Altılı masanın seçimleri kaybetmesinin ardından, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığını destekleyen liderler kenara çekilirken, CHP Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül ısrarla Kılıçdaroğlu’na desteğini sürdürdü.

13. yenilgisinin ardından birçok CHP’li isim de Kılıçdaroğlu’na karşı açıklama yaparken, Sarıgül’ün destekleyici tutumu dikkat çekti. CHP’de değişim ve istifa çağrıları yapanlara karşı Sarıgül, “Kesinlikle istifa etmemesi lazım. Kemal Bey kaybetmedi, biz kazandıramadık” demişti. Sarıgül’ün bu tutumu sonrasında, genel seçimlerdeki yenilginin ardından Kılıçdaroğlu’nun sahaya inmek için seçtiği ilk yer, Sarıgül’ün memleketi Erzincan oldu. Ziyaret, Kılıçdaroğlu’nun konvoyunun yaptığı kaza ile gündeme gelmişti.

Odatv, Sarıgül’ün verdiği desteğin ardından Kılıçdaroğlu’nun Erzincan seçimine, “Kılıçdaroğlu’ndan dev çıkarma… Ziyaretin şifresi: 61” başlıklı haberinde dikkat çekmişti.

Kılıçdaroğlu’ndan dev çıkarma… Ziyaretin şifresi: 61… Otobüs görüntüleri çok konuşulacak


“İBB ADAYLIĞI” İDDİASINA SARIGÜL’DEN YANIT

  • 2019’daki yerel seçimlerde CHP’nin sadece 61 oy aldığı Tercan ilçesine ziyaretin ardından İstanbul Büyükşehir Belediyesi adaylığı için ismi geçen Mustafa Sarıgül, bu iddialara yanıt verdi. Gazeteci Fatih Altaylı’ya konuşan Sarıgül şunları söyledi, “Külliyen palavra. Ne benim İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday olma niyetim var, ne de Sayın Genel Başkan’ın aklında böyle bir düşünce var. Ne de böyle bir şeyi konuştuk. Gündemde böyle bir konu yok. Ben bir kere o makama aday oldum. Bitti. Seni temin ediyorum, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı falan olmayacağım. Söz konusu bile değil, lafı bile geçmedi. Geçmeyecek.” dedi.

“MORAL BULSUN DİYE DAVET ETTİM”

Öte yandan CHP’deki değişim tartışmaları ve Kemal Kılıçdaroğlu’nun Erzincan ziyareti hakkında açıklama yapan Sarıgül, o ziyaretin sırrını açıkladı. Sarıgül, bu geziye Kılıçdaroğlu’nu, moral desteği için davet ettiğini söyledi:

“Bilirsin ben vefalı adamımdır. Bugün bu tartışmaların dışındayım, Kemal Bey’in yanındayım. Ona destek oluyorum. Moral bulsun diye kendisini Erzincan’a davet ettim. O da kalktı geldi. Örgütçüyümdür. Güzel bir gezi organize ettik. Çok destek gördü, mutlu oldu.”

İLGİLİ HABER:

Biri tokatla geldi diğeri tokatla gitti… Kılıçdaroğlu’nun son kalesi Sarıgül

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx