CHP’de teşkilatlara “konuşmayın” talimatı

Değişim isteyenlere sık sık CHP’deki “tartışma ve ifade özgürlüğünü” hatırlatan, kendisinin de herkes tarafından rahatlıkla eleştirilebileceğini dile getiren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun uygulamaları, söylemleriyle çelişiyor.

Bir yandan, “Parti kurul ve organlarını demokratikleştireceğiz” diyen CHP lideri, diğer yandan ise parti yönetimine ve milletvekillerine sansür uyguluyor.

TEŞKİLATA UYARILAR

CHP Genel Başkan Yardımcısı Eren Erdem’in başında bulunduğu Medya, Planlama ve Sosyal Medya Politikaları birimi, teşkilatlara gönderdiği yazıda, nelerin konuşulup nelerin konuşulmaması gerektiğini anlattı.

Yazıda, “Kutlama mesajlarının dışında dini konulara girilmemeli. Türk ordusu ve Genelkurmay Başkanlığı ile ilgili eleştirel söylemlerde bulunulmamalı. Doğru da olsa söylenecek tek bir cümle dahi rakibin eline çok önemli bir fırsat verebilir. Türkiye’nin etnik ve mezhepsel, cinsiyet ve sınıfsal yapılanmalarına yönelik birleştirici söylemde bulunulmalı.” denildi.

Yazıda ayrıca, “Parti’nin iç organlarında konuşulması gereken hususlar medya önünde konuşulmamalı. Partinin sıkıntılarını kamuoyunda konuşmak ‘Bunlar daha kendi sorunlarını çözemezken ülkeyi nasıl yönetecekler’ algısı oluşturup CHP’ye ve ülkenin geleceğine zarar vermekte. Sosyal medya hesaplarından yapılacak paylaşımlarda bireysel görüşler yerine parti politikasına uygun söylemler tercih edilmeli.” ifadeleri de kullanıldı.

KAYNAK: TÜRKİYE GAZETESİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx