Counter-Strike 2 herkes için ücretsiz!

Dünya genelinde bilinen rekabetçi FPS oyunu Counter-Strike’ın devamı niteliğindeki oyunu Counter-Strike 2 nihayet PC kullanıcıları için yayınlandı. Valve tarafından geliştirilen bu yeni oyun, bir önceki oyun olan CS:GO’nun on yıllık devamıdır fakat tamamen farklı bir oyun olarak karşımıza çıkıyor.

Counter-Strike 2, Valve’in yeni oyun motoru olan Source 2 Engine temel alınarak hazırlandı. Bu oyun motoru sayesinde fiziksel temelli gerçekçi görsellik sunan oyun, dinamik duman efektleriyle de dikkat çekiyor. Oyundaki dumanların etkileşimleri oldukça gerçekçi; öyle ki dumanlar, çevresindeki değişikliklere, silah ateşine ve patlamalara anında tepki veriyor. Oyunda yeni bir alt-tik oranı bulunurken, haritalar tamamen yeniden tasarlandı ve grafikler çok daha detaylı bir hale getirildi. CS’nin değerlendirme sistemi de yenilendi ve artık global ve bölgesel liderlik tabloları ile oyuncuların sıralaması gösteriliyor.

Counter-Strike 2 herkes için ücretsiz!

Valve, Counter-Strike 2‘yi herkes için erişilebilir kıldı. Oyun, Steam üzerinden indirilebilir durumda. Eğer CS:GO’ya sahipseniz, bu oyunu ücretsiz olarak Counter-Strike 2’ye yükseltebilirsiniz. Oyun kütüphanenizde CS:GO otomatik olarak Counter-Strike 2 ile değiştirilecek. Bunun yanı sıra, CS:GO’daki envanterinizi Counter-Strike 2’ye ücretsiz olarak taşıyabilirsiniz.

Yeni başlayan oyuncular için Counter-Strike 2, Steam üzerinde ücretsiz olarak oynanabilir durumda. Oyunun indirme boyutu 28GB. Oyunu sorunsuz bir şekilde oynayabilmek için bilgisayarınızda Intel Core i5 750 veya daha üstü bir işlemci, DirectX 11 uyumlu 1GB veya daha fazla ekran kartı, 8GB RAM, Windows 11 ve 85GB boş depolama alanı bulunmalı. Oyunun macOS için uygun olup olmadığı ise şu an için belirsiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx