Eylül’ün Boğaları: Bu 3 Altcoin Yatırımcısının Yüzü Gülüyor!

Eylül ayı tarihsel olarak kripto için en kötü aydır. Piyasa oyuncuları 2013’ten bu yana yalnızca iki yeşil kripto Eylül’ü yaşadı. Bununla birlikte, Eylül ayında iyi performans gösteren kripto paralar da yok değil. Kripto uzmanı Camille Lemmens, bu Eylül ayında güçlü boğa koşusu yapan 3 altcoin projesine daha yakından bakıyor.

İlk sıradaki altcoin: Wemix (WEMIX)

Wemix geçen hafta üç altcoin arasında en üst sırada yer aldı. Platform 3.0 sürümünde. Blockchain oyunlarında bir mega ekosistem sunuyor. Bu ekosistemde 13 bağımsız Wemix platformu bulmak mümkün. Bunlardan bazıları şunlar:

  • Wemix Play: Şu anda 69 oyun sunan bir oyun ve GameFi platformu.
  • Nile: Burada bir DAO, Life DApp, NFT projeleri ve bir pazar yeri bulabilirsiniz.
  • Papyrus: Bir iletişim platformu.
  • Wemix Wallet: Yalnızca mobil cihazlara özel bir kripto cüzdanı.
  • Explorer: Wemix ekosistemi için bir Blockchain kaşifi.
  • Ecofund: Bu uygulama, uygulamalara ve kullanıcılara ödüller ve daha fazlasını dağıtır.

Saniyede 4.000 TPS’ye (saniyede işlem) sahip ve saniyede bir blok üretiyor. Her blokta ayrıca 1 WEMIX token bulunuyor. Sonuç olarak, sınırsız bir maksimum WEMIX token arzı var. Toplam arz 974 milyon. Ancak, bunlardan yalnızca 317 milyonu dolaşımda. WEMIX’in şu anki fiyatı 1,04 dolar. Altcoin, son 7 gün içinde %114,9’dan daha az bir artış gösterdi. Tokenin toplam piyasa değeri 323 milyon dolar. Birçok yatırımcı bir sonraki boğa koşusunda bir Blockchain oyun patlaması bekliyor. Görünüşe göre Wemix, bu gerçekleştiğinde doğru pozisyonda olduğundan emin.

İkinci sırada Curve DAO (CRV) geliyor

Curve DAO, Eylül ayının bu üçüncü haftasında ilk 3 altcoin arasında ikinci sırada yer alıyor. DeFi alanında iyi bilinen bir DEX. Daha kesin olmak gerekirse, likidite havuzları olan bir AMM. Stablecoin’leri takas ediyor. Ancak, bunu düşük ücretler ve düşük Kalıcı Kayıp marjları ile yapıyor. DeFiLlama’ya göre, TVL’deki tüm protokoller arasında genel olarak 8. sırada yer alıyor. Curve’ü 13 Blockchain üzerinde bulabilirsiniz. Örneğin, Ethereum, Arbitrum, Polygon, Optimism veya Base üzerinde. Bu arada TVL’si 2,119 milyar dolar seviyesinde.

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Curve, Temmuz ayında 70 milyon dolarlık bir saldırıya uğradı. Buna rağmen CRV tokenı iyi durumda. Ancak geçen ay Binance Labs, CRV tokenine 5 milyon dolar yatırım yapmaya karar verdi. Yani, bu token onların yerel tokenı. Bir yardımcı token ve yönetişim tokenı olarak hizmet veriyor. Öte yandan, likidite sağlayıcıları da bunu bir ödül olarak alıyor.

Balinalar şu anda CRV tokenleri satın alıyor. Bu, geçen hafta tokende %19,3’lük bir artışa neden oldu. Mevcut CRV fiyatı 0,5065 dolar. Piyasa değeri 447 milyon dolar. Maksimum arz 3,3 milyar CRV token. Ayrıca altcoin için toplam arz 2 milyar token. Bununla birlikte, şu anda 881 milyon token dolaşımda.

Son sırdaki altcoin: Radix (XRD)

Radix kendisini DeFi’den radikal bir şekilde farklı olarak tanımlıyor. Bu, bir Full Stack içeriyor. Buna karşılık, bu örnekleri entegre ediyor:

  • Daha iyi bir kullanıcı deneyimi için bir cüzdan.
  • Scrypto ile daha iyi bir geliştirici deneyimi için programlama dili.
  • Radix Engine ile daha iyi bir geliştirici deneyimi için yürütme ortamı.
  • Ve Cerberus ile bir konsensüs algoritması. Konsensüs için sharding kullanacak. Sharding süpermarketteki kasiyerler gibidir. Sadece bir kasiyer aktif olduğunda, bir kuyruk vardır. Ancak, süpermarket daha fazla kasiyer açtığında, kuyruk ortadan kalkacaktır. Bu Radix’in ölçeklenebilirliğini artıracak.

Ağustos ayında Radix, Olympia genel ağ güncellemesini yaptı. Bununla birlikte, Babylon ana ağının başlatılması yakın. Bu durum, geçen hafta XRD token için sağlıklı bir fiyat gelişimine yol açtı. Şimdi geçen haftanın altcoin projeleri arasında üçüncü sırada yer alıyor. Ancak, uzun bir süre ikinci sıradaydı. Mevcut XRD fiyatı 0,058949 dolar. Altcoin piyasa değeri 605 milyon dolar. Maksimum XRD token arzı 24 milyar. Toplam arz 12,6 milyar XRD iken şu anda dolaşımda 10,2 milyar token var. Son yedi gün içinde XRD %17,8 oranında artış gösterdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx