İki Popüler Altcoin, Dev İsimlerle Ortaklık Duyurdu!

Finansal kurumların BTC ve altcoin saklama ve ödeme alanındaki özel ihtiyaçlarını karşılayan lider bir platform olan Fireblocks, bir duyuru yaptı. Şirket Tezos ağına tam destek verdiğini açıklayarak Tezos ekosistemi için önemli bir adımın sinyalini verdi. Diğer yandan NEAR’dan ICC ile partnerlik duyurusu geldi. İşte günün iki büyük ortaklık duyurusu…

Tezos, Fireblocks ile ortak oldu

Bu genişleme, Tezos’un bu yılın başlarında yaptığı “Mumbai” yükseltmesinin hemen ardından geldi ve Fireblocks’un Blockchain teknolojisinin ön saflarında yer alma kararlılığını ortaya koydu. Bu gelişmenin en önemli özelliklerinden biri, Fireblocks Wallet kullanıcılarının artık Tezos tabanlı varlıkları güvenli bir şekilde saklayabilecek olmalarıdır. Ayrıca, Tezos varlıklarının faydasını daha da artırarak çok çeşitli merkezi olmayan uygulamalara (DApps) erişim kazanacaklar. Geliştiriciler için belki daha da heyecan verici olan Fireblocks, onlara Tezos ağının gücünden faydalanmaları için gereken araçları sağlayacaktır.

Fireblocks’un Web3 motorunun kullanıma sunulması, geliştiricilerin Tezos üzerinde güvenli ve verimli bir şekilde ürün ve hizmet oluşturmalarını sağlayacak ve şirketin Blockchain alanında yeniliği teşvik etme konusundaki kararlılığının altını çizecektir. Bu ortaklığın dikkate değer sonuçlarından biri de Tezos ağında DeFi (Merkezi Olmayan Finans) faaliyetlerinin artma potansiyeli. Veri toplayıcı DeFiLlama’ya göre Tezos, DeFi arenasında istikrarlı bir şekilde zemin kazanıyor ve şu anda 49 milyon dolar civarında seyreden Toplam Kilitli Değeri (TVL) ile 29. sıradaki protokol konumunu koruyor. Geçtiğimiz yıl, Tezos’un TVL’si yaklaşık 10 milyon dolarlık kayda değer bir artış gösterdi. 2021 yılında Tezos’un TVL’si 217 milyon dolar gibi önemli bir rakama ulaştı.

Altcoin NEAR’ın arkasındaki vakıf, ICC ile ortak oldu

NEAR Vakfı, kripto alanında çığır açan bir başka gelişmeyle, kriketin küresel yönetim organı olan Uluslararası Kriket Konseyi’nin (ICC) resmi Blockchain ortağı olarak statüsünü sağlamlaştırdı. Bu stratejik ortaklık, blockchain teknolojisinin uygulanması yoluyla taraftar katılımında devrim yaratmayı amaçlıyor. Topluluk tarafından işletilen bir bulut bilişim platformu olan NEAR protokol Blockchaininin arkasındaki itici güç olan NEAR Vakfı, iddialı vizyonunu özetledi. ICC ile birlikte, 5 Ekim’de Hindistan’da başlaması planlanan ICC Erkekler Kriket Dünya Kupası sırasında piyasaya sürülecek olan bir Web 3.0 taraftar katılım platformu oluşturmayı planlıyorlar.

Web 3.0 taraftar katılım platformu NEAR’ın Blockchain İşletim Sistemi (B.O.S) üzerine inşa edilecek ve taraftarlara sürükleyici ve etkileşimli bir deneyim sunacak. Katılımcılar, kriket deneyimine yeni bir heyecan katmanı ekleyerek vuruş, bowling ve saha da dahil olmak üzere stratejik seçimler yapabilecekler. Taraftarlar tarafından seçilen oyuncuların performansı, ICC Erkekler Kriket Dünya Kupası’nda mücadele eden ilgili takımlar için puanlara dönüşecek ve sanal ve gerçek dünyadaki kriket arasındaki çizgileri bulanıklaştıracak. NEAR Vakfı ve ICC arasındaki bu işbirliği, blockchain teknolojisinin spor ve eğlence dünyasına entegre edilmesinde çığır açan bir adımı temsil ediyor ve taraftar katılımını ve etkileşimini artırıyor. Geleneksel endüstrileri yeniden tanımlamada ve dünya çapındaki meraklılar için yenilikçi deneyimler yaratmada blockchain teknolojisinin dönüştürücü potansiyelini vurgulamaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx