İstanbul’da Fly Butik Rezidans’ı tehditle ele geçirip onlarca daireyi satan çeteye 4. operasyon

İstanbul’da Fly Butik Rezidans’ı tehditle ele geçirip onlarca daireyi yüzlerce kişiye satarak milyonlarca liralık vurgun yapan çeteye yönelik bu sabah 4’üncü operasyon yapıldı. Baskınlarda 22 şüpheli daha gözaltına alındı.

İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, Organize Suçlarla Mücadele Müdürlüğü, Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı’nca başlatılan soruşturma çerçevesinde, Esenyurt’ta Fly Butik Rezidans’ı tehditle ele geçirip onlarca daireyi yüzlerce kişiye sattıkları ve milyonlarca liralık vurgun yaptıkları tespit edenlere 7 Nisan, 1 ve 9 Mayıs 2023 tarihlerinde 3 farklı operasyon düzenlenmiş, 55 kişi yakalanmıştı. Söz konusu soruşturma kapsamında 21 çete üyesi çıkarıldıkları mahkemece tutuklanmıştı.

Çeteye yönelik soruşturmada 24 şüpheli daha tespit edildi. Bu kişilere yönelik bu sabah 4’üncü dalga operasyon gerçekleştirildi. Operasyonda 22 şüpheli gözaltına alındı. Yakalananlar arasında Adaletin Aydınlığı Partisi Genel Başkanı Altuğ Ergüzel’in de yer aldığı belirtildi.

Baskın yapılan adreslerdeki aramalarda ise 2 ruhsatsız tabanca, bir kurusıkı tabanca ve 27 mermi ele geçirildi.

Çete üyeleri, site içerisinde bulunan daireleri sahte belgelerle birden fazla kişiye satmakla suçlanıyor. Bu yolla milyonlarca liralık vurgun yaptıkları ileri sürülen çete üyelerinin, rezidans içerisinde önceden ikamet eden ev sakinlerini silah zoru ile çıkarıp yaraladıkları ve yıldırdıkları iddia ediliyor.

Gözaltına alınan 22 kişi emniyette sorguya alınırken, firari durumdaki 2 kişinin yakalanması için operasyonların devam ettiği belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir