İyi Parti’den CHP’ye ret kararı çıktı! İlk istifa Antalya’dan geldi

Yerel öncesi partiler arasında hareketlilik yaşanıyor.

CHP’nin ittifak teklifini görüşmek üzere dün bir araya gelen İyi Parti GİK, toplantı sonunda olumsuz karar aldı.

35 üye kararı reddederken 14’ü ise kabul etti.

Bunun üzerine son günlerde furyasının hakim olduğu Meral Akşener’in partisinde, karar sonrası ilk istifa Antalya’dan geldi.

Eski partisinde tepki gösterdi

Antalya Eski İl Başkanı Ahmet Aydın, karara tepki göstererek istifada bulundu.

İyi Parti’ye yönelik eleştirilerde bulunan Aydın, şu ifadeleri kullandı:

Cumhuriyet Halk Partisi ile uyum içerisinde yürüttüğümüz yerel yönetim programımızın olumsuz bir noktaya taşınmasına, ne aklım ne de yüreğim razı gelmiyor. ‘Kendimizi tartacağız’ diye çıkılan 2024 Yerel Seçimleri yolunda bu politika nedeniyle fazlasıyla zayıflayacağımız açıktır. Kendimizi tartma seçiminin yerel seçim olduğu düşüncesinde değilim.

Siyasetin sermayesi insandır, kazanımı ise gönüllerdir. Siyasal yapı ve siyasetçi sermayesinin ve kazanımını hunharca harcamamalıdır. Zira siyasetin temel mantalitesi 1’i 2 yapma, yakalanan sinerjiyle de 2’yi 5 yapabilme gayretidir. Bir aday partisinin ideolojik duruş veya yapısından ziyade kendi diyalektiğiyle belirli bir seviyede seçmen çekebilir. Hülasa bu husus siyasetçinin halka dokunabilme kabiliyeti ve ortaya koyduğu sinerji ile de alakalıdır.

“Ne aklım ne de yüreğim razı gelmiyor”

Zira mevzu o’dur ki Cumhuriyet Halk Partisi ile uyum içerisinde yürüttüğümüz yerel yönetim programımızın olumsuz bir noktaya taşınmasına, ne aklım ne de yüreğim razı gelmiyor.

‘Kendimizi tartacağız’ diye çıkılan 2024 Yerel seçimleri yolunda bu politika nedeniyle fazlasıyla zayıflayacağımız açıktır. Kendimizi tartma seçiminin yerel seçim olduğu düşüncesinde değilim.

Bugüne kadar şahsıma yapılan her türlü haksızlığı sineye çektim, çığırtkanlık, isyankârlık yapmadım. Yaşanılanlara bütün Antalya şahittir.

“Genel seçimden bu yana sürdürülen yanlış politikalar…”

Lakin ilkeme, ülküme ve ülkeme haksızlık edilmesine göz yummam mümkün değildir diyerek; Genel seçimden bu yana sürdürülen yanlış politikaların ortağı olmamak ve ülkemizin geleceği açısından içinde bulunduğu darboğaza rağmen yeni bir darboğaza sürüklememek, yeniden umut yaratmaya katkıda bulunmak üzere sorunu tabanda çözmek adına çalışmalar yapmak amacıyla, bugün itibarıyla 2015 Kasım ayından beri mücadele verdiğimiz İyi Parti’den istifa ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx