TBMM’de yeni Anayasa turu: Kurtulmuş Bahçeli’yi ziyaret etti

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Numan Kurtulmuş, yeni anayasa turuna başladı. Kurtulmuş ilk olarak MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi ziyaret etti.

Ziyaretinin ardından soruları cevaplayan Numan Kurtulmuş, parti gruplarının hepsini bu süreçte ziyaret edeceğini dile getiren Kurtulmuş, bu gruplara hem yeni dönemde başarı dileklerini sunacağını hem de çalışma dönemine ilişkin ana konuları müzakere etme fırsatı bulacaklarını söyledi.

Yeni anayasa sürecine yönelik soruyu cevaplayan Kurtulmuş, “Esas olan burada iyi niyetli tavrın ortaya konulmasıdır. Ön yargı olmaksızın, Türkiye’nin artık bu konularda ciddi bir siyasi birikimi, fikri müktesebatı vardır… Türkiye’nin ihtiyacı olan konular bellidir. Öncelikle bir darbe anayasası olan 12 Eylül Anayasası’ndan kurtulmak, bunun için de herkesin kendi sepetindeki pamuğu ortaya koyarak makul ve meşru zeminlerde bu tartışmaları sürdürmek ve sonuç almak esastır. Bu tartışmanın makul ve meşru zemini TBMM’dir. TBMM dışında da bütün farklı STK’ların, akademi camiasının, hukuk camiasının, herkesin görüşünü bir şekilde alırız. Mühim olan bu sonucu verimli bir şekilde ortaya koyabilmektedir. Bir takvim vermek zor ama zemini ve yöntemi doğru tartıştığımız zaman sonucu alabileceğimizi düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli görüşme sonrası bir açıklama yapmadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx