Trendyol, Azerbaycan Pazarına Giriyor

Trendyol, Türkiye’nin havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST’te düzenlenen törenle Azerbaycan pazarına girişini duyurdu. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank da törende yer alarak Trendyol’un bu hamlesini desteklediğini belirtti.

Trendyol’un Azerbaycan’da bir marka olacağını söyleyen Varank, “Tek millet iki devlet” sözüyle Türkiye ve Azerbaycan ilişkilerinin ekonomik ve ticari anlamda da ilerlediğini vurguladı. Varank, sözlerine “Biz de Azerbaycan ve Türkiye’nin ortak markasını dünyaya tanıtmış olacağız. O coğrafyaya markamızla açılmış olacağız” diye ekledi.

Trendyol ve Pasha Holding ortaklık kurdu

Trendyol Grubu Başkanı Çağlayan Çetin ise Pasha Holding ile stratejik ortaklığın ilk adımını attıklarını söyledi. Çetin, 3 Mayıs itibarıyla Azerbaycan sitelerinin kullanıma açılacağını ve altyapı çalışmalarını tamamladıklarında Azerbaycan’daki faaliyetlerine tam olarak başlayacaklarını ifade etti.

Çetin, “Geçtiğimiz yıl yurt dışından Trendyol’a verilen siparişlere baktığımızda ilk sırada Azerbaycan yer alıyor. Bunun yanında mobil veri analiz platformu App Annie’ye göre, 2022 yılında Azerbaycan’da en çok indirilen uygulama Trendyol oldu. Pasha Holding’in Azerbaycan pazarındaki deneyimleri ile Trendyol’un teknoloji, lojistik ve üretim yetkinliklerinin yaratacağı sinerji, Azerbaycan e-ticaret ekosisteminin gelişmesine önemli katkılar sağlayacak” diye konuştu.

Trendyol, Almanya’dan sonra ikinci yurt dışı pazarına girmiş oldu. Trendyol’un Almanya’daki ofisi Berlin’de bulunuyor ve Avrupa pazarına hizmet veriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir