Vakıf adına kiraya verdi parasını cebine attı

Sabah gazetesinden Seda Nur Günaydın’ın haberinde yer alan iddialara göre, vakfın yönetim kurulu üyelerinden Arman Tomas H.(48), vakfın taşınmazını 909 bin liraya kiralayan turizm şirketi sahibi Salim A.(47) ile anlaşarak akıl almaz bir plan hazırladı.

Salim A., vakıfla imzaladığı sözleşme gereği 909 bin lira kira bedelini vakfa ait banka hesabına yatırması gerekirken iddiaya göre parayı parça parça şeklinde Arman Tomas H.’ye ve özel şirketinin hesabına gönderdi.

İkilinin foyası ortaya çıkınca Arman Tomas H., 670 bin lira parayı Salim A.’ya iade etse de 239 bin lirayı kendi hesabında bıraktı. Kira bedelini ödemediği için kiracı turizm şirketi aleyhine İstanbul Anadolu 16. İcra Müdürlüğü’nce icra takibi başlatıldı. Alınan tahliye kararıyla Salim A.’nın şirketi, kiralanan yerden tahliye edildi.

ESKİ VEKALETNAME VE SAHTE EVRAK SUNDU

Kiralık taşınmaz içindeki malların satın alınması içinse Arman Tomas H.’ye yetki verilince ikili yeni bir tezgâh daha hazırladı. İddiaya göre önce vakıftan istifa eden Arman Tomas H., sonrasında Salim A.’nın icrasının kaldırılması için gerçeğe aykırı bir ibraname düzenledi. Vakfa dair bir yetkisi kalmamasına rağmen icra müdürlüğüne giden Arman Tomas H., eski tarihli vekaletnamesiyle alacağın tahsil edildiği ve icra takibinden vazgeçildiği yönünde sahte belge verdi. Pes dedirten bu oyunu ise tesadüfen icra müdürlüğünde bulunan bir vakıf yetkilisinin dikkati bozdu.

Şikâyet üzerine başlatılan soruşturmada iki isim hakkında “Görevi kötüye kullanma” ve “Resmî belgede sahtecilik” suçlarından 10 yıla kadar hapis talebiyle dava açıldı.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx