Taraftar grupları İsrail’i protesto etti: Filistin halkının işgale karşı direnişini selamlıyoruz

Futbol takımlarının taraftar grupları, İsrail’in Filistin’e ait Gazze Şeridi’ne yönelik saldırılarını protesto etti.

AA’nın haberine göre, İsrail’in İstanbul Başkonsolosluğu önünde toplanan Ultraslan (Galatasaray), Genç Fenerbahçeliler (Fenerbahçe), Çarşı (Beşiktaş), Gurbetçi Gençler (Trabzonspor), Texas (Bursaspor), Gece Kondu (Ankaragücü), Şimşekler (Adana Demirspor), Tatangalar (Sakaryaspor) ve Hodri Meydan (Kocaelispor) grupları, sloganlar atarak İsrail’e tepki gösterdi.

Gruplar adına yapılan açıklamada, İsrail için “Filistin’i açlığa, ölüme, zulme ve soykırıma mahkum eden terör devleti” ifadesi kullanıldı.

İsrail’in insanlık suçu işlediği belirtilen açıklamada, “Her fırsatta insan haklarından dem vuran Batılı ülkelerin, tüm dünyanın gözleri önündeki İsrail terörizmine hiçbir zaman ses çıkarmadığını bizler biliyoruz. Bundan dolayıdır ki tüm dünya, tüm insanlık ayakta ve kıyamda insanlık onuru için zalimin zulmünü meydanlarda haykırıyor ve haykırmaya da devam edeceğiz. İsrail’in tüm dünyanın gözü önünde Filistin’de gerçekleştirdiği soykırım ve insanlık suçu, vicdanı olan herkesin sabrını taşırmıştır” denildi.

İsrail’in okulları ve hastaneleri bombaladığı, kadınları ve çocukları katlettiği hatırlatılan açıklama, “Hüznümüz, acımız, öfkemiz çok büyük. Filistin direnişini amasız, fakatsız desteklemek insan olmanın gereğidir. Filistin direnişini savunmak bir haysiyet meselesidir, adamlık meselesidir. Zaman Kudüs zamanı, gün direniş günüdür. Kudüs için, Aksa için ayaktayız. Kardeş Filistin halkının işgale karşı direnişini selamlıyor, dünyanın farklı ülkelerinde Filistin’e destek veren milyonları selamlıyoruz” şeklinde son buldu.

Açıklama sırasında meşaleler eşliğinde sloganlar atılarak Filistin’e destek verilirken, İsrail’e tepki gösterildi.

Konuşmanın ardından Filistin’de hayatlarını kaybedenler için Kur’an-ı Kerim okundu ve taraftar grupları sloganlar eşliğinde alandan ayrıldı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx